Strona główna Artykuły Technologia i Internet Niezbędne i ciekawe wtyczki do WordPress #1

Niezbędne i ciekawe wtyczki do WordPress #1

12
2
PODZIEL SIĘ

Dziś rozpoczynamy cykl z serii ciekawych i niezbędnych wtyczek do WordPress. Istnieje w sieci tysiące różnych wtyczek i narzędzi, a instalując co chwilę nowe wtyczki zapychamy naszego CMS’a. Dlatego powstał cykl w którym będę przedstawiał Wam różne rozwiązania w kilku kategoriach. Co ważne będę tu zamieszczał jedynie darmowe rozwiązania ponieważ skupiam się na użytkownikach którzy nie potrzebują profesjonalnych programów.

Dziś zaczynamy od Edytorów Stron pomagających tworzyć intuicyjnie i ciekawe układy stron z których sam korzystam oraz polecam ze względu na prostotę i funkcjonalności.

1. Page Builder by SiteOrigin

Jest to wg. mnie jeden z najlepszych edytorów stron. Posiada wiele wbudowanych funkcji, posiada kilkanaście gotowych szablonów które możemy edytować wedle uznania, dodatkowo jest bardzo intuicyjny. Stronę dzięki niemu budujemy tworząc kolejne rzędy w których ustalamy ilość kolumn w których możemy zamieścić wiele widgetów oraz treści. Idealnie współpracuje z shortcodami. Największą zaletą pracy z nim jest możliwość podglądu w czasie rzeczywistym tego co aktualnie robimy. Minusami jakie można wykryć jest to, że czasami zdarzy mu się zawiesić przy edytowaniu tekstu oraz to, że nie może poradzić sobie do końca z motywem Sahifa którego używam na mojej stronie. Nie współgra z polecanymi postami we wpisach i cały tekst przesuwa poniżej.

Pobierz

2. Elementor

Jest to edytor w czasie rzeczywistym posiadający wiele zaawansowanych funkcji. Można dzięki niemu uzyskać wiele ciekawych efektów, posiada wbudowane mnóstwo funkcji. Można dzięki niemu szybko w tle strony umieścić film z youtube który pełni ciekawą animację na stronie. Moemy dziki niemu dodać ciekawe elementy wizualne jak cieniowanie ramek itp. Możemy dzięki niemu stworzyć landing page pozbawiony nagłówka i stopki co jest ciekawym rozwiązaniem.

Pobierz

3. WR Page Builder

Jest to prosty edytor stron znakomicie sprawdzający się zarówno w edycji stron jak i wpisów. Działa na podobnej zasadzie jak poprzednie buildery – podnieś i upuść co pozwoli nam zbudować stronę w kilka minut bez znajomości kodów. Posiada intuicyjny interfejs. Także posiada opcję budowy strony na całej szerokości, zawiera moduł widgetów oraz wbudowane popularne kody.

Pobierz

4. Live Composer

Kiedyś wtyczka premium, dziś możemy korzystać z niej za darmo. Pozwala na edycję strony w czasie rzeczywistym dzięki czemu od razu mamy wgląd w to co robimy. Jest ona intuicyjna i pozwala tworzyć bardzo dobrze wyglądające strony.

Pobierz

5. Pootle Page Builder

Pozwala na szybkie i proste tworzenie nowych wpisów i stron. Posiada zaimplementowane moduły pozwalające tworzyć szybko kolumny, moduły, slidery, przyciski i inne elementy niezbędne na stronie.

Pobierz

Tak naprawdę większość edytorów posiada podobne funkcje, a my możemy wybrać dla nas ten który najlepiej przypadnie nam do gustu. Oczywiście istnieje wiele Page Builderów które w repozytorium wyświetlają się jako darmowe, ale po ich instalacji okazuje się często, że wszystkie funkcje są wyłączone i musimy zakupić licencję. Ja powyżej przedstawiłem Wam te które były już sprawdzane i po instalacji od razu są gotowe do pracy.

Kolejny wpis z cyklu niezbędnych i ciekawych wtyczek do WordPress dotyczył będzie zabezpieczeń naszego CMS. Zapisz się do Newslettera po prawej stronie by nie ominąć kolejnych artykułów.

  • Steff

    Przydałyby się jakieś screeny lub miniaturki. Sam używam buildera od siteorigin i wymiata 🙂

  • Ciekawy zestaw wtyczek. Kilka z nich na pewno przetestuję.