<

Otwieramy własną firmę? Bez składek ZUS się opłaci!

0
novopas tworzenie stron www

Witaj w ten paskudny deszczowo – śnieżny dzień. Wiem, że ostatnio coraz bardziej zaniedbuję tą stronę, ale wiąże się z tym dość optymistyczna możliwość otwarcia własnej Agencji Interaktywnej! Tak, w końcu doczekałem się możliwości założenia własnej działalności z ograniczeniem kosztów do minimum! A jak to zrobić? Nie płacić składek ZUS przez pół roku!

Po kolei. Zapewne większość już wie, ale są też tacy którzy nie wiedzą, że 31 marca b.r. Wchodzi przepis dzięki któremu każdy może zarejestrować swoją pierwszą działalność za darmo. Wystarczy złożyć od tego dnia wniosek o rejestrację w CEIDG i wybrać opcję bez składek na ubezpieczenia w ZUS i cieszymy się własną firmą przez 180 dni za darmo. Oczywiście jeśli chcemy to możemy też te składki opłacać dobrowolnie, jednak jeśli nie to na preferencyjne składki przejdziemy dopiero za pół roku i przez kolejne 2 lata płacić będziemy mniej za ZUS. Czyli tak jak było do tej pory.

Właśnie dzięki tej zmianie postanowiłem rozpocząć działalność tworzenia stron www jako firma. Mimo, że działalność zakładam w Kielcach, to jednak przez to, że usługi te są dość specyficzne można je świadczyć bez barier w skali kraju lub międzynarodowo.

Można powiedzieć, że przecież to samo mogę robić jako freelancer na umowie. Prawda, jednak chcąc wyjść naprzeciw klientom korporacyjnym by mogli oni odliczyć koszty oraz VAT lepiej jest pracować jako podmiot gospodarczy. Dodatkowo wiąże się to z korzyściami dla mnie jak odliczanie wspomnianych kosztów po mojej stronie, a w chudsze miesiące brak podatku lub jego zwrot (VAT).

Oferta też jest istotna i to do kogo ją kierujemy. Na początku postanowiłem nie walczyć z wiatrakami i nie wchodzić w drogę konkurencji, ale powoli bez pośpiechu wywalczyć własną pozycję na rynku dzięki niższym cenom oraz specjalnym ofertom.

Ale po co ja to tutaj Ci piszę o tym?

Otóż wiele osób odwiedzających tą stronę poszukuje informacji na temat kryptowalut, zarabiania w sieci oraz podobnych tego typu tematów. Część z nich zapisana jest do Newsletter’a, i to właśnie dla nich będzie przygotowana pierwsza specjalna oferta – 20% taniej na wszystkie usługi, a więc zyskają one podwójnie!

Z jednej strony 20% rabatu, ale na wszystkie usługi które i tak na początku będą przecenione! Przykładowo budowa strony zapleczowej, firmowej to koszt w promocyjnej cenie 750 złotych (1 500zł cena regularna), więc zyskujesz na tym aż 150zł netto! Ceny landing page,y zaczynają się od 200zł, a więc oszczędzisz minimum 40zł netto na LP.

Oferta będzie obowiązywała miesiąc od rozpoczęcia działalności którą przewiduję zaraz po świętach wielkanocnych. Mail zostanie przesłany wszystkim subskrybentom, więc jeżeli jeszcze nie zapisałeś/aś się do Newsletter’a to teraz masz okazję!

Pozdrawiam i świąt rodzinnych życzę

Prezes 🙂

Czy ja się rozwijam, czy jednak stoję w miejscu?

0

Od dłuższego czasu nurtuje mnie myśl, że robię coś nie tak. Wydaje mi się, że po ponad roku działalności internetowej nie osiągnąłem zbyt wiele. Miałem wiele planów na inne projekty, chciałem rozwinąć kurs WordPress’a czy napisać kompleksowy poradnik z dziedziny kryptowalut dla początkujących, jednak wewnętrzny leń oraz kilka seriali na Netflixie skutecznie mnie od tego odciągało. Nawet nad tą stroną rozmyślałem co tu być powinno, a co przenieść na inne projekty, ale te seriale…

Sama koncepcja tej strony była zupełnie inna, jednak przez to, że kilka treści tutaj zyskało niesamowity odzew z Waszej strony spowodowały, że aktualnie strona 4free24.eu jest tym czym jest. Wiem, że reklamy są denerwujące dla odwiedzających dlatego starałem się umieścić je na stronie tak, by były jak najmniej uciążliwe. W myśl wygody odwiedzających powinienem z nich całkiem zrezygnować, jednak opłacić serwer i domenę jakoś trzeba, a to, że czasem klikniecie w nie delikatnie pomaga mi powoli po cegiełce uzbierać odpowiednią kwotę. Dlatego dziękuję za każde kliknięcie w reklamę na mojej stronie, a tych którzy używają adblocka zapewniam, że nie traficie tu na żadne uciążliwe wyskakujące okienka.

Ostatnimi czasy zapewne stali bywalcy zauważyli, że odszedłem już od tych „świetnych darmowych biznesów dających zbić fortunę nic nie robiąc”, a zacząłem skupiać uwagę na bardziej przyszłościowych projektach jakimi są kryptowaluty, ICO i ich tokeny. Są to potencjalnie bardzo dochodowe projekty jednak analiza i podejście na spokojnie do każdego z nich są tu bardzo istotne ponieważ łatwo utopić kapitał w projektach bez przyszłości. Tak samo sytuacja wygląda z altcoinami. Kto kupił kilka miesięcy temu Ripple czy Neo ten dziś cieszy się z łatwego zysku. Jednak same analizy i obserwacje może i poszerzą moją wiedzę i umiejętności w tym temacie, jednak nie do końca jestem pewien, czy dadzą mi solidnego kopa we własnym rozwoju…

Natłok myśli…

Zastanawiające jest to, że tak wiele treści skupiłem w jednym miejscu. Te wszystkie artykuły, wpisy mimo, że potencjalnie z podobnych dziedzin tak bardzo są od siebie różne. To skłoniło mnie do zmiany koncepcji i zaplanowania innego rozwiązania, tylko jakiego? Wykupić nowe domeny, a może utworzyć subdomeny dla konkretnych treści? Jeżeli spotkaliście się z takim problemem i wiecie jak go rozwiązać zapraszam do kontaktu.

Pewne natomiast jest to, że chcę zakończyć tworzenie wpisów blokowych pod tym adresem, i rozwinąć to pod inną stroną która będzie swojego rodzaju portfolio wraz ze wszystkimi informacjami o mnie, o rozwoju itp. Będzie to biznesowy blog, ale zawierał też będzie treści bardziej lub mniej związane z zarabianiem online…

Kolejną rzeczą, którą chcę dokończyć jest ten nieszczęsny poradnik z dziedziny kryptowalut. Do chwili obecnej przez tych kilka miesięcy poza spisem treści, wprowadzeniem i połową pierwszego rozdziału nie mam nic. Nie przez to, że nie wiem co napisać, ale przez to, że materiału jest tyle, że nie wiem od czego zacząć… a napisałem spis treści prawda? 😉

Z racji tego, że chcę skupić się na innych projektach chciałbym by ktoś z odwiedzających działający w różnych branżach, ale powiązanych z zarabianiem online dołączył do zespołu i wraz ze mną tworzył treści które będą pomocne dla odwiedzających. Jedyne czego wymagam to zaangażowania, także jeśli jesteś zainteresowany/a to odezwij się. Wprowadź trochę świeżego spojrzenia tutaj 😉

Chcąc wyjść naprzeciw czytelnikom pomyślałem o wprowadzeniu własnego kanału na aplikacji Telegram. Docelowo miałaby to być grupa stałych użytkowników którzy dzieliliby się doświadczeniami i pomysłami z innymi. Na chwilę obecną wprowadziłem kanał krypto info gdzie zamieszczam co ciekawsze treści NT kryptowalut oraz linki do potencjalnych koparek online które tak wielkim zainteresowaniem się cieszą w jednym z wpisów na tej stronie. Dlatego, jeżeli jesteś osobą interesującą się tą tematyką zapraszam do subskrypcji tego kanału pod tym linkiem.

Wracając do meritum…

Pisząc ten wpis i teraz go analizując tak naprawdę wydaje mi się, że w jakimś stopniu się rozwijam i małymi krokami podążam do przodu. Korzyści z tego tytułu na chwilę obecną nie są wymierne do nakładu sił i czasu jakie w to wszystko włożyłem, jednak mam nadzieję, że wkrótce to się zmieni i cała ta maszyna nabierze rozpędu. Dodatkowo muszę kopnąć tego wewnętrznego lenia w tyłem i zagonić się do roboty, bo na szczęście na Netflixie już co ciekawsze seriale zakończyłem oglądać, więc jedynie pozostają nowe odcinki które pochłoną znacznie mniej czasu.

Na zakończenie przypominam, że poszukuję twórcy który wspólnie ze mną ma ochotę rozwijać tą stronę. Jeśli to Ty to napisz do mnie maila poprzez formularz kontaktowy lub odezwij się na facebooku. Do następnego!

Intense Coin [ITNS] – altcoin z przyszłością?

0

Kryptograficzny rynek cały czas Nas zaskakuje ilością nowych walut i tokenów. Wiele z nich to zwykłe scam-coiny jednak wśród nich są takie, które mają potencjał. Ostatnio opisywałem kryptowalutę Bitcoin Z -> Link do artykułu. Jest to kryptowaluta, która według mnie ma szansę na wzrost tym bardziej, że jej marketcap to obecnie 7 milionów $. W tym wpisie przedstawię kolejnego altcoina, którego marketcap na razie nie przekroczył 10 milionów $ [02-02-2018] – Intense Coin [ITNS].

Co tu znajdziesz o Intense Coin?

 • Informacje ogólne
 • Plany Intense
 • Zakładanie portfela Intense Coin
 • Kopanie Intense Coin
 • Inne informacje i podsumowanie

Intense Coin jest walutą operacyjną dla zdecentralizowanej sieci VPN typu P2P (peer-to-peer). Technologicznie jest oparta na CryptoNote i wykorzystuje algorytm CryptoNight. Po integracji możliwości działania VPN w portfelu Intense pozwoli każdemu użytkownikowi działać jako węzeł wyjściowy w zamian za monety ITNS. Aby być częścią sieci niezbędne będzie posiadanie monet we własnym portfelu.

 

VPN (wirtualne sieci prywatne) są mechanizmem anonimizacji i ukrywania ruchu internetowego przed innymi. W ostatnich latach popularność VPN wzrosła dość gwałtownie, ponieważ cenzura w sieci oraz to, że w internecie stajemy się coraz mniej anonimowi stanowią dla wielu ludzi nie tylko problem, ale także zagrożenie, ponieważ wiele Naszych danych może zostać przechwyconych przez nieupoważnione osoby.

Intense planuje nowatorskie podejście do tematu anonimowości i pozwoli Nam tworzyć własne połączenia internetowe w postaci zaszyfrowanych tuneli dla osób zainteresowanych. W zamian za to My jako dostawcy takiej sieci będziemy wynagradzani w postaci Intense Coina według własnych ustalonych stawek za takie usługi.

Podobny obraz

Bitcoin i związane z nim implementacje cierpiały z powodu krytyki, że blockchain pozwala na nieodwracalne śledzenie płatności i łączenie ich, tworząc ślad aktywności każdego z nas i oferując fałszywe poczucie anonimowości. Aby rozwiązać ten problem, protokół CryptoNote eliminuje śledzenie łańcucha płatności i zapewnia prawdziwą anonimowość.

Intense to nie tylko VPN

Poza technologią VPN twórcy tej cyfrowej kryptowaluty chcą, by monety ITNS były wykorzystywane do czegoś więcej niż tylko jako tokeny wewnątrz sieci. Deweloperzy starają się rozwinąć ten projekt w taki sposób, by Intense Coin było walutą którą można wykorzystywać do zakupów, handlu i by można ją sprzedawać na giełdzie.

Strategia rozwoju Intense Coin w 2018 (schemat)

Znalezione obrazy dla zapytania intense coin

Ja widać powyżej firma nastawiona jest na dość gwałtowny rozwój w tym roku. Do końca drugiego kwartału planowane jest wydanie wtyczek dla przeglądarek które umożliwią przeglądanie sieci anonimowo, a docelowo na koniec 2018 roku firma chce wprowadzi autorskie routery VPN które pozwolą Naszej sieci działać w pełni anonimowo.

Implementacja VPN dla portfeli deskopowych nastąpi w drugim lub trzecim kwartale tego roku dzięki czemu będzie możliwa opcja zarabiania za udostępnianie Naszej sieci. Twórcy zamierzają również do końca roku wprowadzić aplikację mobilną dzięki czemu dostęp do VPN od Intense dzięki czemu prywatnością będziemy mogli cieszyć się również na Naszych komórkach.

Jak założyć portfel Intense Coin?

By założyć portfel kryptowaluty Intense Coin musimy wejść na stronę projektu i pobrać portfel dla interesującej Nas platformy (Windows x64, Linux, Mac).

Link do pobrania portfela (GitHub)

https://github.com/valiant1x/intensecoinwallet/releases/latest

Po pobraniu portfela wypakowujemy wszystkie pliki do folderu i włączamy aplikację intensecoin.exe.

Jeżeli ekran powitalny będzie wyświetlany powyżej kilkunastu sekund z informacją Loading Blockchain sprawdź na pasku zadań najeżdżając na ikonę portfela, czy czasem nie pojawił się tam jakiś błąd, który jest zasłonięty przez okno logowania. Wtedy należy zamknąć aplikację i spróbować uruchomić ją jeszcze raz z ustawieniami administratora.

Jeżeli problem występuje nadal wtedy sprawdź, czy Twoja nazwa użytkownika w Windows zawiera polskie znaki (ł,ś etc.). U mnie przez to portfel niestety nie chciał działać, a to przez to, że po uruchomieniu zapisuje on swoje pliki w folderze users/appdata/roaming . Wtedy najprościej można to naprawić tworząc nowego użytkownika już bez polskich znaków w nazwie.

Gdy już uruchomiliśmy program Nasz portfel musi zsynchronizować się z siecią. Musimy uzbroić się w cierpliwość, ponieważ bloków jest ponad 100 tysięcy i dłuższą chwilę to zajmie. W tym czasie możemy ustalić hasło do portfela.

Jak kopać Intense Coin?

By rozpocząć kopanie Intense Coin musimy w pierwszej kolejności posiadać wspomniany wyżej portfel Intense Coin. Jest on niezbędny ponieważ konfigurując Nasz program do kopania jako użytkownika musimy podać właśnie Nasz portfel. Aplikacja portfelowa co prawda posiada możliwość kopania, jednak po moich wstępnych testach przez 24 godziny ta aplikacja nie wykopała nic. Możliwe, że po prostu ten pool był za słaby i nie odnalazł przez ten czas żadnego bloku. Napisz w komentarzu czy Twój komputer tym sposobem wykopał tą walutę.

Intense Coin (ITNS) kopać możemy zarówno za pomocą CPU (procesora) jak i GPU (karty graficznej). Właśnie dzięki zastosowaniu algorytmu CryptoNight do tego celu opłacalne jest kopanie procesorem. Aktualnie niska trudność pozwala Nam wykopać monety nawet starszym sprzętem ( u mnie laptop – i7 z 2014 (100KH/s) oraz Intel xeon socket 771 (50KH/s). U mnie dziennie na portfel wpada 15-20 ITNS.

Następnym krokiem jest wybór kopalni oraz tego jakim programem mamy zamiar kopać, ale także czym – procesorem czy kartą graficzną. Ja osobiście kopę Intense Coin na kopalni z tego linka. https://pool.intensecoin.net

Do kopania za pomocą procesora używam ClayMore???? Kopanie ITNS działa tu stabilnie bez większych problemów. Program ten można pobrać z wielu miejsc. Poniżej znajdziesz linki z działającą konfiguracją. Pamiętaj by edytować plik ITNS i zmienić adres portfela na swój własny. MA to wyglądać tak:

NsCpuCNMiner64 -o stratum+tcp://pool.intensecoin.net:4444 -u TWOJ PORTFEL -p x

ClayMore CPU Miner v3.9

ITNS config

Jeżeli chcemy uruchomić kopanie na więcej niż jednym urządzeniu, to do określenia nazwy koparki służy ostatni agrument (-p). Zamiast x na końcu określamy jak ma nazywać się każda kolejna koparka przed uruchomieniem jej.

Jeżeli chcesz kopać Intense Coin za pomocą karty graficznej na tej kopalni to pod linkiem poniżej znajdziesz instrukcję co i jak. Sytuacja wygląda bardzo podobnie.

https://pool.intensecoin.net/#getting_started

Podsumowanie

Intense Coin jest ciekawym projektem który może zrewolucjonizować systemy VPS, a więc Nasze bezpieczeństwo w sieci. Dzięki technologii działającej podobnie do znanego TOR’a mamy szansę wejść w technologiczną firmę przed jej wielkim debiutem. Mocna załoga i konkretne plany na przyszłość mogą w niedalekiej przyszłości doprowadzić do tego, że ITNS stanie się jedną z ważniejszych kryptowalut na rynku.

Aktualnie cena Intense Coin waha się w granicach 0,02$, a poziom trudności nie jest wysoki co sprzyja kopaniu tej waluty. Można ją sprzedać lub też poczekać na to jak rynek będzie w przyszłości reagował na nią. Jeżeli do końca roku twórcy zrealizują swoje plany to możliwe, że cena spokojnie wzrośnie o kilkaset procent. Pomoże też wprowadzenie jej do obrotu na giełdach ponieważ aktualnie poza kopanie jedynym sposobem na jej zdobycie jest zakup jej na Stock Market.

Tu możesz handlować największą ilością altcoinów. Binance – giełda kryptowalut

0

Jeżeli interesujesz się tematem kryptowalut, chcesz handlować na tym rynku to powinna zainteresować Cię giełda która powstała w połowie 2017 roku – Binance. Jest to Chińska giełda która pomimo tego, że istnieje stosunkowo krótko na rynku to zbiera ona mnóstwo pozytywnych opinii ludzi z całego świata.

Binance współpracuje z japońskim operatorem płatności kryptowalutowych który posiada licencję Japan Financial Services Agency (0002) i jest ich partnerem strategicznym przez co można mieć pewność, że giełda jest rzetelna. Japońska agencja jest organem nadzoru finansowego (odpowiednik polskiego KNF) która nadzoruje cały sektor finansowy w Japonii. Na plus załuguje także fakt, że na Binance nie mają wpływu różne problemy na rynku ICO w Chinach ponieważ zdecydowana większość jej użytkowników to osoby mieszkające poza Chinami.

Rejestracja i panel użytkownika w Binance

Proces rejestracji na giełdzie Binance przebiega tak jak zawsze. Założenie konta na giełdzie jest darmowe, chociaż czasem zdarza się, że możliwość założenia nowego konta zostaje zawieszona czasem na krótki okres czasu. Wtedy musimy po prostu odczekać i sprawdzać stronę giełdy czy przywrócono możliwość założenie nowego konta. Wprowadzono takie ograniczenie ze względu na stabilność serwera ponieważ giełda Binance odnotowuje wiele nowych rejestracji dziennie.

Samo założenie konta na giełdzie jest darmowe. W celu rejestracji należy przejść na stronę giełdy i kliknąć w prawym górnym rogu register. Następnie podajemy e-mail oraz hasło, akceptujemy regulamin i znów zatwierdzamy wszystko przyciskiem register. Pozostaje nam już tylko kliknąć w link podany w e-mailu od Binance w celu weryfikacji Naszego adresu email.

Zalecam po aktywacji konta ustalić od razu weryfikację dwuetapową w celu pełnego zabezpieczenia konta przed włamaniem i kradzieży środków 2-FA) za pomocą SMS lub Google Authentication.

Gdy już dokonamy rejestracji i zalogujemy się do konta pojawia Nam się całe menu panelu użytkownika. Strona posiada 8 wersji językowych, ale niestety Naszego rodzimego języka polskiego tu nie znajdziemy. Z pomocą może przyjść tu tłumacz google jeżeli mamy problemy z językiem angielskim jednak pamiętajmy, że nie działa on idealnie. Wpanelu użytownika znajdziemy menu główne a nim:

 • funds (stany konta, wpłaty i wypłaty oraz historię tych tranzakcji)
 • orders (otwarte transakcje, historie transakcji)
 • Join Us (oferty pracy w Binance)
 • Support (kontakt z administratorami)
 • News (najnowsze informacje z Binance)
 • Ikonka człowieka ( panel zarządzania kontem użytkownika)

Wpłacanie i wypłacanie pieniędzy na Binance

Aby zacząć handlować na giełdzie musimy wpłacić środki na Nasze konto. W tym celu musimy przejść do sekcji Funds -> Balances, a następnie wybrać kryptowalutę jaką chcemy wpłacić na Nasze konto i przy niej kliknąć Deposit. W okienku wyświetlą się dane oraz Nasz prywatny adres danej waluty którą chcemy wpłacić.

Jeżeli chcemy wypłacić środki z giełdy postępujemy analogicznie z tym, że zamiast Deposit klikamy przy interesującej Nas walucie Withdraw, następnie podajemy adres Naszego portfela oraz ilość waluty jaką chcemy przelać. Później pozostaje Nam zatwierdzić transakcję i oczekiwać przelewu środków.

Czasem zdaża się, że przyciski wpłat i wypat mogą być niedostępne. Dzieje się tak zazwyczasj przez problemy z siecią danej waluty lub też przez prace serwisowe na stronie giełdy które dotyczą danej waluty. Wtedy albo zakupimy inną walutę lub też poczekamy na rozwiązanie problemów.

!!! Ważne !!!

Pamiętaj, by wpłacić na dany adres tylko konkretną walutę. W przeciwnym razie stracisz wszystkie przelewane środki! Więc Bitcoin -> Bitcoin, Ether -> Ether!

Gdy już wpłaciliśmy pierwsze waluty na Nasze saldo możemy przejść do sekcji handlu (Exchange). Ta na Binance występuje w wersji prostej (Basic), oraz zaawansowanej (Advanced). Mnie osobiście bardziej do gustu przypadł widok zaawansowany (bardziej przejrzysty).

Widok uproszczony:

Widok zaawansowany:

Jak widać powyżej ekrany różnią się dość znacznie od siebie. Tutaj skupimy się na wersji Advanced. W centralnej części ekranu widać wykres kursu wymiany interesującej Nas pary walutowej. Możemy je dowolnie zmieniać z dostępnych poprzez kliknięcie aktualnie wybranej pary po prawej stronie ekranu. Dodatkowo istnieje możliwość włączenia wielu narzędzi ułatwiających analizę rynku. Pod wykresem znajdziemy Nasze aktualnie otwarte zlecenia, historię oraz dostępne fundusze. Po prawej poniżej opcji wyboru par handlowych znajdziemy wyświetlane w czasie rzeczywistym otwierane oraz zamykane transakcje, a poniżej tych tabel formularz dzięki któremu możemy sami otworzyć nowe transakcje.

Aby kupować i sprzedawać na Binance musimy u góry wybrać interesującą Nas parę kryptowalut, a następnie wypełnić formularz. Mamy tutaj trzy metody zleceń: Limit, Market i Stop Limit. Po wypełnieniu odpowiednich pól zatwierdzamy Nasz wybór za pomocą odpowiedniego przycisku Buy (Kup) / Sell (sprzedaj).

Dlaczego wybrć Binance?

W sieci istnieje wiele giełd na któych możemy handlować kryptowalutami więc dlaczego akurat powinniśmy wybrać Binance skoro jest to stosunkowo młoda giełda?

Po pierwsze – niskie prowizje

Każda giełda od dokonywanych na niej transakcji pobiera swoje prowizje za każdą z nich, natomiast na Binance są one jednymi z najniższych na chwilę obecną na rynku – jedynie 0,1%. Dodatkowo Binance wprowadziło własne tokeny (BNB) i za transakcje możemy płacić nimi dzięki czemu dodatkowo otrzymujemy 50% rabatu na opłatach. Właśnie dzięki takiemu zabiegowi transakcje mogą kosztować Nas już jedyne 0,05%. Aby tak się stało należy zakupić i trzymać na giełdzie walutę BNB, a w Naszym koncie zaznaczyć opcję, by Binance pobierało opłaty w tej walucie.

Po drugie – wysoki limit wypłat dziennych

Binance pozwala swoim użytkownikom wypłacać dziennie bez weryfikacji kryptowaluty o równowartości 2BTC dziennie. Jeżeli będzie to dla Nas jednak za mało wystarczy zweryfikować Nasze konto za pośrednictwem skanu dowodu osobistego i wtedy Nasz limit dziennych wypłat zwiększy się do 100BTC dziennie. Natomiast gdyby i to Nam nie wystarczało zawsze możemy wysłać zapytanie do supportu giełdy Binance celem zwiększenia tego limitu.

Mniej kluczowe (ale ważne) kwestie Binance

Support

Kontakt z Supportem giełdy mimo tego, że pochodzi ona z Chin jest bardzo łatwy i szybki. Bez problemu możemy się z nimi skontaktować w języku angielskim.

Aplikacja mobilna

Dzięki aplikacji mobilnej Binance mamy szybki dostęp do giełdy i wszystkich jej funkcji z każdego miejsca na świecie. Dzięki temu nie ominie Nas żadna okazja na giełdzie czy to w autobusie czy w trakcie zakupów. Jeśli tylko mamy dostęp do sieci handlować na giełdzie możemy bez żadnych problemów.

Wiele altcoinów

Binance oferuje szeroki wybór altcoinów, a wrz z rozwojem poszczególnych altcoinów często pojawiają się nowe pozycje. Dzięki temu mamy możliwość handlowania wieloma pozycjami w parach na 4 kryptowalutach USDT, BTC, ETH, BNB.

Bitcoin forks

Gdyby w przyszłości doszło do kolejnych forków Bitcoina, giełda będzie przyznawała nowe monety użytkownikom. Jednak by taka sytuacja miała miejsce Binance musi uznać fork za stabilny, a portfele nowych coinów za stabilne. W takiej sytuacji giełda umożliwi obrót oraz depozyty i wypłaty nowej waluty.

Zwrot należnych monet

Popularne staje się „nagradzanie” posiadaczy danych monet dodatkowymi profitami. Tak ma się aktualnie z kryptowalutą NEO za posiadanie której należą Nam się profity w formie GAS. Binance jako jedyna giełda nie zabiera Nam tego dodatku.

Program Partnerski Binance

Giełda Binance jest nastawiona na szeroko rozumiany marketing. Starając się zyskać popularność oferuje ona swoim klientom dodatkowe zarabianie poprzez polecanie innym tej giełdy. Dzięki temu za pozyskanie kolejnego użytkownika możemy zarobić 20% od wartości jaką pobiera giełda za każdą transakcję osoby poleconej. Nie wpływa to na wysokość prowizji, jedynie z tych 0,1% Binance przekazuje Nam wspomniane 20%. Z poleceń zarabiamy tylko z pierwszej linii, a więc za partnerów bezpośrednio pod Nami.

Duże grupy (pump and dump)

Na giełdzie Binance działa sporo dużych grup które starają się zarobić jak najwięcej za pomocą metody pump and dump. Tego typu zjawisko polega na szybkim nagłym wykupywaniu danej kryptowaluty po czym po wzroście kursu szybkiej jej sprzedaży przez co zarabiają tylko Ci którzy weszli wcześnie i w szczycie sprzedali. Takie zjawisko jest popularne na Binance i trzeba na nie uważać by nie stracić pieniędzy.

Przykład niedawnego PnD:

Podsumowanie

Giełda Binance jest już największą giełdą kryptowalut na rynku. Osiągnęli to w pół roku, a to nie koniec ponieważ codziennie rejestrują się na niej tysiące osób. Zwykle są to osoby niezadowolone z usług konkurencji (Poloniex, Bitrex itp.). Można powiedzieć, że „giełda jak giełda”, jednak jeżeli mówimy o Binance to tu mamy duże pole do popisu jeżeli chodzi o handel altcoinami. Jest ich tu około 100 więc mamy w czym wybierać.

Na plus zasługuje też fakt, że jest ona uczciwa w stosunku do użytkowników – wspomniana wcześniej sytuacja z NEO oraz GAS. Minusem może być fakt, że często zdarzają się też wspomniane wcześniej zdarzenia Pump and Dump, ale to jest spotykane na wielu innych giełdach gdzie wolumen altcoina nie jest zbyt wysoki. Inaczej jest jeżeli mamy dostęp do takiej grupy i tym sposobem chcemy zarobić. Sam do takiej grupy należę jednak chwilo jedynie obserwuję jej działanie.

Uważam, że warto założyć konto na Binance i wpłacić na nią środki ponieważ jeżeli chcemy zacząć przygodę z inwestycjami to ta giełda jest najkorzystniejszym rozwiązaniem dla każdego.

Link do Binance: Załóż konto teraz

BitcoinZ (BTCZ) – kryptowaluta 2018 roku?

0

Od dłuższego czasu poszukuję informacji na temat nowych ciekawych projektów kryptowalut. Jednym z altcoinów który przykuł moją uwagę jest wspomniany w tytule Bitcoin Z. Istnieje wiele podobnych projektów z których większości udało się rozwinąć i podnieść wartość tokenów nawet do kilkudziesięciu dolarów. Czym jest BitcoinZ i jaki ma potencjał? O tym przeczytasz w tym wpisie.

Czym jest BitcoinZ (BTCZ)

Bitcoin Z jest kryptowalutą opartą na technologii Bitcoin, a bloki są podobne do tych które spotkać możemy przy popularnych walutach BCC/BCH. Powstała stosunkowo niedawno ponieważ we wrześniu 2017 co w niedalekiej przyszłości pozwoli inwestorom zarobić na niej. Dzięki technologii Bitcoin wszystkie transakcje są w pełni anonimowe, natomiast wszystkie transakcje w sieci blockchain są dostępne publicznie, a więc tak jak ma to miejsce w walucie Bitcoin. Twórcy BitcoinZ założyli, że kryptowaluta ma pozostać zdecentralizowana, a by ją wydobywać można posługiwać się jedynie kartami graficznymi (GPU). Koparki ASIC są zakazane i nie można z nich korzystać w celu wydobycia BTCZ. Jest tu wiele podobieństw i jak sami deweloperzy twierdzą – BTCZ będzie Bitcoinem w wersji 2.0.

Projekt BitcoinZ zakłada podaż monet w wysokości 21 miliardów, przez co wraz z e wzrostem wydobytych monet trudność kopania będzie się zwiększała, a jeżeli wejdzie ona na głowne giełdy będziemy mogli liczyć na większy rozwój. Twórcy zakładają rozwój sieci BitcoinZ w sposób organiczny który będzie generował stabilny wzrost ceny. Na kolejny plus tego altcoina przemawiał fakt, że nie yło tu możliwości tzw. Pre-miningu, a więc pierwszy blok był dostępny w momencie powstania waluty.

Aktualnie w sieci wykopanych jest około 1 miliarda monet, a Market Cap wynosi niecałe 12 milionów dolarów co może być dobrą informacją która pozwoli zarobić sporo w niedługim okresie czasu lub też przetrzymanie wydobytych lub zakupionych monet pozwoli Nam zyskać w strategii long-term.

Portfele, Giełdy, Kopanie BTCZ

Portfel BitcoinZ

Na dzieeń dzisiejszy jest dostępny portfel jedynie w postaci aplikacji mobilnych na platformy Android/iOS oraz portfele deskopowe dla Linux’a oraz Windows’a. Ja skupię się na tym ostatnim. Portfel wygląda ok, jest przejrzysty, a synchronizacja z siecią trwała około godziny (pobranie i synchronizowanie wszystkich bloków). Nasz portfel Może także służyć za komunikator dzięki któremu możemy się porozumiewać z innymi użytkownikami sieci w pełni anonimowo. Zauważyć też można, że Nasz portfel jeżeli jest włączony działa na zasadzie buforu danych w sieci, a więc Nasz komputer staje się jednocześnie klientem i serwerem sieci blockchain kryptowaluty BitcoinZ.

Portfele sugeruję pobrać z oficjalnego źródła by zachować pełne bezpieczeństwo Naszych pieniędzy. Link do pobrania portfela znajdziesz poniżej.

[link]

Giełdy na których można zakupić BTCZ

Na dzień pisania tego tekstu giełdami które oferują handel kryptowalutą BitcoinZ (BTCZ) są stocks.exchange, c-cex.com oraz tradesatoshi.com, ale prawdopodobnie znajdziemy kryptowalutę w 2018 roku także na binance oraz bitrex.

Kopalnie BitcoinZ

Na oficjalnej stronie możemy znaleźć linki do giełd które są polecane przez deweloperów BTCZ, jednak możemy kopać tą kryptowalutę na popularniejszych kopalniach jak np suprnova.cc.

btcz.rocks (oficjalna strona BitcoinZ)

btcz.suprnova.cc (kopalnia suprnova (BTCZ))

Podsumowanie i wnioski

Nie od dziś wiadomo, że kopanie i inwestowanie w alt’y nosi znamiona hazardu i tak jak można wiele zarobić tak też można sporo stracić jednak to co przemawia za BitcoinZ to fakt, że jest to ciekawie zorganizowany projekt który ma potencjał na stabilny wzrost. Na pewno na chwilę obecną mniej zaryzykujemy rozpoczynając kopanie tej waluty przez fakt, że trudność jest na tyle mała, że nawet słabszy domowy komputer poradzi sobie w zdobyciu kilkudziesięciu monet tygodniowo. Sam z racji, że posiadam komputer z kartą graficzną GeForce GTX 570Ti nie poszaleję zbytnio, a przy tej trudności ta karta potrafi wydobyć nawet 20 BTCZ dziennie.

Na pytanie czy opłaca się zainwestować każdy musi odpowiedzieć sobie sam. Ja wierzę w ten projekt i liczę, że w przeciągu kilku miesięcy jej kopanie okaże się opłacalne dla mnie.

Przydatne linki projektu BitcoinZ:

Oficjalna strona BitcoinZ
Facebook
Twitter
GitHub
Bitcointalk (forum)

 

Szczęśliwego Nowego Roku 2018!

0

Trochę zaniedbałem ostatnio stronę jednak sprawy zdrowotne wzięły górę. Jednak już wkrótce się to zmieni. Powoli dochodzę do siebie i zaczynam znajdować coraz więcej pomysłów na kolejny rok by rozwinąć siebie, działalność i stronę. Wkrótce poztawię sobie nowe cele i podsumuję ostatni rok który nie do końca spełnił moje oczekiwania. Zapewne moje lenistwo do tego się przyczyniło dlatego też życzę sobie w nowym 2018 roku więcej zaparcia w osoąganiu celów.

Nie chcę przeciągać, dlatego też wszystkim czytelnikom i odwiedzającym stronę życzę szampańskiej zabawy, wielu spełnionych celów oraz jeszcze więcej możliwości biznesowych które okażą się sukcesem. Szczęśliwego Nowego 2018 Roku wszystkim!

#5 Kurs WordPress’a – Instalacja WordPress w Windows

0

Witaj w kolejnej częsci poradnika do WordPressa. Już nauczyłeś się podstaw oraz tego jak zainstalować i zorganizoać stronę na serwerze. Jednak często jest tak, że chcemy potestować różne rzeczy, a te testy nie zawsze podobają się właścicielom hostingu na którym stoi Nasza strona. Często zdarza się, że zanim będziemy chcieli stroną dzielić się z całym światem, najpierw chcemy by była ona w pełni zorganizowana tak jak chcemy. Dlatego z pomocą przychodzi Nam idealne rozwiązanie – serwer Apache.

Sprawdź poprzednie części poradnika:

#1 Kurs WordPress’a – instalacja, konfiguracja
#2 Kurs WordPress’a – kategorie, wpisy, strony
#3 Kurs WordPress’a – motywy
#4 Kurs WordPress’a – wtyczki i widgety

Wiedziałeś, że WordPress’a możesz zainstalować na własnym komputerze by móc się go uczyć i testować? Właśnie dlatego instalacja WordPress’a na Windowsie jest idealnym rozwiązaniem by testować różne wigdety, motywy i inne dodatki zanim umieścimy je na własnej stronie która jest już obecna w sieci. W tym poradniku przedstawię Ci jak zainstalować WordPress w Windowsie za pomocą programu WAMP.

Proces instalacji WordPress’a naTwoim komputerze osobistym polega na ustawieniu serwera lokalnego znanego jako localhost. Bardzo często twórcy motywów oraz pluginów korzystają z tego rozwiązania by znacząco przyśpieszyć proces tworzenia.

Instalacja WordPress’a na Twoim komputerze osobistym jest idealnym sposobem, by sprawdzić, czy różne większe zmiany które chcesz wdrożyć na własnej stronie zadziałają oraz w jaki sposób ponieważ jak wiadomo z poprzedniego poradnika – #4 Kurs WordPress’a – wtyczki i widgety bardzo łatwo można jednym dodatkiem popsuć całą Naszą pracę i nie jest łatwo to później naprawić. Dzięki instalacji WordPress’a na Windowsie szybko możesz wychwycić błędy i usterki, a następnie w prosty sposób je naprawić zanim zmiany pojawią się na Twojej stronie.

TIP: Jeżeli instalujesz WordPress’a na komputerze, wtedy jedyną osobą która ma możliwość przeglądania tej strony jesteś Ty. Jeżeli chcesz założyć bloga lub portal które będą dostępne publicznie wtedy musisz posiadać domenę oraz hosting lub serwer dedykowany. Jak to zrobić opisałem w poradniku w pierwszej części – #1 Kurs WordPress’a – instalacja, konfiguracja

Myślę, że ten przydługi wstęp już można zakończyć i przejść możemy do tematu właściwego, czyli instalacji WordPress’a na komputerze.

CZYM JEST WAMP?

Wamp jest często nazywany Serwerem Wamp (WampServer) który jest kompilacją aplikacji które posiadają Serwery, a więc do Naszego Windowsa dodajemy możliwość obsługi PHP oraz baz danych MySQL. Aby stworzyć swoją stronę za pomocą Windowsa potrzebujesz WAMP by posiadać serwer lokalny (localhost). Oczywiście istnieją inne programy które oferują podobne możliwości jak XAMPP, jednak polecam WAMP ponieważ raz, że jest darmowy, a dwa po instalacji od razu jest gotowy do pracy.

INSTALACJA WAMPSERWER NA KOMPUTERZE

Pierwsze co musimy zrobić to wejść na stronę producenta WampServer i pobrać najnowszą wersję klienta. Będziesz miał do wyboru różne wersje programu, jednak skup się na najnowszej wersji oraz na tym, czy posiadasz system 32 bitowy czy 64 bitowy i pobierz tą wersję która jest dedykowana dla Twojego systemu. Jeżeli nie wiesz jaki system posiadasz możesz to sprawdzić wchodząc w Ustawienia systemu Windows gdzie znajdziesz nazwę kompilacji. x86 to system 32 Bitowy, a x64 to system 64 bitowy. Innym sposobem jest sprawdzenie ile pamięci RAM posiadasz w komputerze. Systemy 32 bitowe nie obsługują więcej niż 3GB RAM’u więc jeżeli posiadasz komputer gdzie masz więcej pamięci, a system już był wgrany wtedy wiesz, że masz 54 bitowy system.

Jeżeli już wybrałeś wersję i pobrałeś program uruchom instalację i podążaj uważnie krok po kroku za instrukcjami wyświetlanymi na ekranie. W jednym z punktów WAMP poprosi o podanie folderu w którym domyślnie będziemy instalować Nasze systemy WordPress. Jako przeglądarka do otwierania stron domyślnie zaznaczona jest Internet Explorer, jednak bez problemu możemy zmienić domyślną przeglądarkę na Chrome, Operę lub inną której używamy.

Po udanej instalacji WampSerwer’a musimy uruchomić program.

Ustawienie bazy danych dla WordPress’a

Jak już włączymy program by móc zainstalować WordPress’a musimy utworzyć nową czystą bazę danych MySQL z której WordPress będzie mógł korzystać. WampServer posiada wbudowany panel phpMyAdmin który jest popularny także przy serwerach internetowych, więc zasada działania jest podobna. Dzięki niemu możemy zarządzać Naszymi bazami danych. Aby to zrobić kliknij w ikonę WampServer na pasku zadań Windows i kliknij w phpMyAdmin.

Po kliknięciu otworzy Nam się nowe okno w przeglądarce z logowaniem do panelu zarządzania bazami danych. Domyślne dane logowanie to użytkownik (username) – root, a hasło  pozostaw puste.

Po zalogowaniu musimy utworzyć nową bazę danych dla Naszej instalacji WordPress’a. Po kliknięciu w Databases podajemy nazwę bazy danych (dla Naszego testu nazwiemy ją db_test) i tworymy ją klikając przycisk Utwórz.

Instalowanie WordPress w Windowsie

Przechodzimy do kolejnego, najistotniejszego punktu tego poradnika, czyli instalacja na Naszym komputerze systemu WordPress. W tym celu musimy pobrać najnowszą wersję (zalecane) ze strony twórców WordPress.org. Po pobraniu wypakowujemy pliki z archiwum do nowego folderu który nazwiemy dla testu po prostu wordpress.

Następnie musimy przekopiować utworzony folder wordpress do instalacji Naszego WampServer. Domyślnie jest to c:\wamp64\www. Oczywiście możemy zmienić nazwę folderu na dowolną inną nazwę jak np. (mojastrona, test, itp.) , ważne by nie było spacji i nazwa była prosta do zapamiętania ponieważ to będzie ścieżka dostępu do strony z przeglądarki. Jak już to zrobiliśmy to otieramy przeglądarkę i wpisujemy http://localhost/test (lub inna nazwa określona przez Nas.

Baza danych WordPress automatycznie rozpocznie działanie. Po wpisaniu powyższego linku strona rozpocznie proces instalacji WordPress’a. Na początek zostaniemy zapytani o wersję językową i wyświetlą Nam się informacje na temat tworzenia baz danych i innych licencji WordPress’a. Jak już jesteśmy gotowi to przechodzimy dalej za pomocą przycisku „Zaczynajmy!”.

Kolejne okno będzie wymagało od Nas podania danych dostępowych do Naszej bazy danych. Tak jak utworzyliśmy dla potrzeb testu bazę danych wpisujemy jej nazwę, w moim przypadku było to db_test, nazwę użytkownika podajemy – root, a hasło pozostawiamy puste ponieważ tak jak w panelu phpMyAdmin nie mamy ustalonego hasła. Dalej klikamy Submit, a WordPress automatycznie rozpocznie tworzenie plików konfiguracyjnych.

Jeżeli wszystkie dane są wpisane prawidłowo, a program instalacyjny połączy się z bazą danych otrzymasz komunikat potwierdzający i możesz rozpocząć instalację WordPress’a. Wystarczy kliknąć „Zainstaluj” lub „Run the Install”.

W kolejnym okienku Nasz WordPress poprosi Nas o informacje na temat tytułu Naszej strony, nazwę użytkownika – administratora oraz hasło i Nasz e-mail gdzie otrzymamy wiadomość z konfiguracją Naszego WordPress’a. Podajemy według Naszych preferencji te dane i zapisujemy by nie zapomnieć hasła.

Jak widać niczym się to nie różni od instalacji WordPress’a na serwerze którą opisałem w #1 Kurs WordPress’a – instalacja, konfiguracja.

Problem WAMP – konflikt z Skype

Może się zdażyć, że Nasz WampServer nie będzie działał poprawnie w momencie gdy otwartego mamy Skyp’a. Dzieje się tak ponieważ serwer Apache oraz Skype korzystają z tego samego portu – 80. Aby rozwiązać ten konflikt musimy otworzyć Skype’a , przejść do sekcji Narzędzia » Opcje, kliknąć w Zaawansowane, a następnie w Połączenia. Musimy odznaczyć okienko przy którym pisze Użyj portu 80 oraz 443 jako alternatywy dla połączeń wychodzących. Zapisujemy zmiany i resetujemy Skyp’a. Problem powinien zniknąć.

Pretty Permalinks – Przyjazne linki

W nowej instalacji WordPress’a linki stron są automatycznie ustawione jako numery wpisów. Jest to problematyczne i niemile widziane przez wyszukiwarki, a także Nam może utrudnić życie dlatego zanim dodamy nowe wpisy powinniśmy zmienić opcję numerów wpisu na linki – SEO Friendly.

 

instalacja wordpress na komputerze, wamp serwer, jak zainstalować wordpressa w windows, jak zainstalować wordpress, localhost, kurs wordpress, poradnik wordpress, wordpress za darmo, jak zainstalować wordpress, seo friendly, konfiguracja wordpress, początkowe ustawienie wordpress

#4 Kurs WordPress’a – wtyczki i widgety

0

Wtyczki i Wigdety w WordPress to ważne opcje które zwiększają możliwości Naszego CMS’a. To właśnie dzięki nim możemy personalizować WordPress’a do Naszych potrzeb. Dzięki nim zwykły WordPress zamienia się w profesjonalny sklep, rozbudowaną stronę sprzedażową czy platformę blogową.

Zanim zaczniesz sprawdź poprzednie części poradnika:

#1 Kurs WordPress’a – instalacja, konfiguracja
#2 Kurs WordPress’a – kategorie, wpisy, strony
#3 Kurs WordPress’a – motywy

Czym są wtyczki do WordPress’a

Wtyczki w WordPress zwiększają funkcjonalność zwykłego CMS. Dodatkowo mogą one wpływać na jego działanie modyfikując kod, co przełoży się na jeszcze większy komfort użytkowania oraz przyspieszy działanie całej strony.

Wtyczki służą do wielu celów i tak naprawdę ich działanie jest nieograniczone. Wszystko zależy od tego, jakiej wtyczki chcemy użyć i co chcemy uzyskać. Gdy chcemy przyspieszyć działanie strony WordPress skupimy się na znalezieniu czegoś, co pomoże czyścić cache, zmniejszy rozmiary zdjęć i grafik czy poprawi działanie skryptów PHP oraz JavaScript które potrafią dość poważnie spowolnić działanie całej strony. Gdy będziemy chcieli zwiększyć bezpieczeństwo wtedy będą Nas interesowały różne blokady i firewalle które zablokują dostęp do Naszej strony hakerom.

Istnieje także wiele tysięcy wtyczek funkcyjnych. Dzięki nim możemy np w wygodny sposób tworzyć i ustalać wpisy i strony według Naszych upodobań (PageBuildery), dzięki innym Nasza strona zamieni się w profesjonalny sklep internetowy (WooCommerce) który możemy założyć za darmo, czy dodamy możliwość tworzenia różnych okienek typu popup z formularzami zapisu, formularze kontaktowe oraz wiele więcej. Ostatnio coraz częściej na stronach m.in. filmowych i innych z dużym ruchem pojawiają się skrypty które zmuszają sprzęty odwiedzających do kopania kryptowalut. To także mogą być wtyczki do WordPress. Te ostatnie są akurat wredne.

Jak w przypadku motywów tak i tu mamy dostęp do wielu darmowych jak i płatnych wtyczek. Różnicami nie będziemy się zajmować, ponieważ są one takie same jak w przypadku motywów do WordPress’a.

Widgety do WordPress’a

Przeglądając różne strony w Internecie zapewne zastanawiasz się jak inni dodają box’y z sieciami społecznościowymi (facebook, twitter, instagram), czy dodają ładne formularze zapisu do Newslettera. To właśnie są widgety. W WordPress istnieje kilkanaście gotowych wbudowanych widgetów, ale także wiele wtyczek posiada własne, które pojawiają się po wgraniu go do Naszego WordPress’a. Dzięki widgetom Nasza strona staje się bardziej „nowoczesna”, a dodatkowo wprowadzają one nowe funkcjonalności.

Widgety możemy umieszczać na stronie w miejscach, w jakich pozwala Nam na to motyw. Zwykle są to pozycje sidebar (pasek boczny), oraz stopka (dół strony). Niektóre motywy wprowadzają widgety, z których budować możemy całą Naszą główną stronę.

Widgety możemy wprowadzać także do wpisów oraz podstron. Aby to zrobić często musimy używać tak zwanych shortcode – czyli skróconych kodów które wklejamy w edytorze wpisu/strony w miejscu gdzie chcemy, by ten się pojawiał. Tą samą funkcję wprowadzają także tzw. PageBuildery.

Instalacja wtyczek w WordPress

Instalacja wtyczek wygląda identycznie jak w przypadku motywów. Wystarczy wejść w menu w kokpicie wtyczki >> dodaj nową i tam możemy wyszukać to, co Nas interesuje lub też możemy przeglądać spośród najpopularniejszych dodatków.

Gdy chcemy zainstalować wtyczkę z dysku, którą pobraliśmy z innego źródła to schemat wygląda analogicznie do tego opisanego w poprzedniej części poradnika #3 Kurs WordPress’a – motywy. Natomiast, gdy jesteśmy zmuszeni wgrać pliki bezpośrednio za pomocą FTP to folder z wtyczką kopiujemy do folderu wp content >> plugins

Podsumowanie

Wtyczki i widgety stanowią ważny element każdej strony opartej o CMS WordPress. Dzięki nim Nasza strona potrafi więcej, pozwala na integrację i komunikację z odwiedzającymi oraz potrafi bronić się przed atakami z zewnątrz. Dodatkowo zabezpieczają one Nas przed niechcianym spamem w komentarzach oraz pozwalają Nam stworzyć w pełni profesjonalny sklep. Możliwości mamy nieograniczone, a jeżeli jednak nie znajdziemy tego, co Nam jest potrzebne, a mamy smykałkę do programowania zawsze możemy pokusić się o stworzenie własnych wtyczek do WordPress’a by strona była jeszcze bardziej dostosowana do Naszych potrzeb.

#3 Kurs WordPress’a – Szablony płatne i darmowe

2

Kolejna trzecia część poradnika WordPress dotyczy motywów. Jest bardzo istotny element, ponieważ każdy chce, by jego strona wyglądała unikalnie i była dostosowana do potrzeb właściciela. Zanim zaczniemy zachęcam do zapoznania się z pierwszymi dwiema częściami poradnika:

#1 Kurs WordPress’a – instalacja, konfiguracja
#2 Kurs WordPress’a – kategorie, wpisy, strony

– jeżeli jeszcze ich nie czytałeś.

Czym są motywyWordPress

Przygotowując się do tworzenia własnej strony czy bloga zawsze zaczynamy od koncepcji czy to w głowie, czy na papierze – jak ma to wyglądać. Dzięki WordPress’owi i jego bogatej bibliotece repozytoriów możemy bez znajomości programowania oraz języka html czy php tą koncepcję wcielić w życie, a co ważne nawet za darmo!

Szablony wordpress to gotowe zapisane w kodzie php oraz html ustawienia strony. Zawiera on informacje jakie tabele występują na stronie, gdzie umiejscowiony jest pasek boczny, jak wygląda nagłówek oraz stopka czy gdzie mamy możliwość wstawienia widgetów (kolejna część poradnika). Często też zawarte są w nich gotowe style CSS które odpowiadają za rozmiary poszczególnych elementów wpisów, czcionkę czy podstawowe kolory występujące na stronie. Właśnie dzięki temu nie musimy martwić się, że będziemy zmuszeni uczyć się ich obsługi oraz tego za co odpowiadają. Po prostu wybieramy gotowy projekt który Nas interesuje, instalujemy go w Naszym WordPress’ie i dzięki prostocie obsługi konfigurujemy go do Naszych potrzeb.

Jaki motyw WordPress wybrać? Tutaj nie ma reguły. Wszystko zależy od Naszych preferencji oraz potrzeb. Kierując się wyborem motywu pamiętajmy by był on najlepiej responsywny, a więc dostosowany do przeglądania na wszystkich urządzeniach tak komputerach jak smartfonach oraz tabletach.

Motywy WordPress – darmowe vs płatne

Dostępne motywy możemy podzielić na darmowe oraz płatne. Wiadomo, że różnią one się funkcjonalnością oraz dostępnymi możliwościami. Jednak zanim zdecydujemy się na zakup profesjonalnego motywu musimy zadać sobie pytanie, czy taki rzeczywiście jest Nam potrzebny. Jeżeli chcemy prowadzić prostego bloga, to nic nie stoi na przeszkodzie wybrania jednego z setek darmowych i przygotować go pod Nasze preferencje motywu. Czasem wystarczy do darmowego motywu WordPress dodać kilka wtyczek oraz skryptów by cieszyć się profesjonalnym blogiem.

To samo dotyczy prostych stron portalowych, sprzedażowych czy sklepów. Nie musimy od razu kupować gotowych rozwiązań, a możemy za pomocą dodatków które w większości są darmowe dopasować wszystko do potrzeb strony jaką chcemy zbudować.

Płatne motywy do WordPress’a natomiast oferują szeroki wachlarz ustawień, a najnowsze ich wersje posiadają już własne panele dzięki którym możemy zarządzać każdym nawet najmniejszym ich elementem. Dodatkowo są zapisane w taki sposób, że powiedzmy chcąc mieć reklamy na stronie w konkretnych miejscach to nie musimy grzebać w kodzie, ponieważ mają one osobny panel do zarządzania reklamami oraz ich rozmieszczeniem.

Kolejnym plusem płatnych szablonów do WordPress’a jest fakt, że większość przydatnych wtyczek posiadają już wbudowanych w swoje trzewia przez co my nie musimy się już martwić ich znalezieniem i instalacją. Często są to płatne wtyczki, ale dzięki licencji na konkretny motyw mamy też od razu licencję na korzystanie z nich w tym szablonie.

Na plus zasługuje też fakt, że płatne wtyczki dają Nam możliwość kontaktu z Supportem w chwilach gdy mamy problemy z motywem, lub też coś nie chce działać w Naszym WordPress’ie tak jak powinno. Płatne motywy dodatkowo są często aktualizowane przez producenta co wiąże się z większym bezpieczeństwem ponieważ każda kolejna wersja poprawia funkcjonalność oraz łata błędy które wcześniej mogły nie zostać wykryte.

Płatne motywy posiadają często darmowe odpowiedniki. Zwykle są to ograniczone funkcjonalnością kopie pełnych wersji motywów, a producenci udostępniają je, byśmy mogli zapoznać się z nimi i ewentualnie w przyszłości zakupić ich pełne wersje jeżeli Nam one przypadną do gustu. Najczęściej możemy je znaleźć w dostępnym repozytorium motywów w Naszym WordPress, ale też są one często dostępne bezpośrednio na stronie producenta. O ile bardzo łatwo zainstalować motyw który znajdziemy w repozytorium WordPress’a, o tyle problemy mogą zacząć się gdy chcemy zainstalować taki motyw z zewnątrz.

Instalacja szablonu spoza repozytorium WordPress’a

Jeżeli zdecydujemy się na pobranie motywu WordPress z zewnątrz tj. ze strony producenta motywów, czy też z innego źródła to musimy liczyć się z tym, że zainstalować go musimy ręcznie. Często nie jest to problemem, jednak zawsze może zdarzyć się tak, że wystąpić mogą błędy lub nie wszystkie pliki załadują się tak jak byśmy tego chcieli. Tego typu instalacja dotyczy motywów płatnych oraz darmowych.

Instalacja bez problemów to taka gdzie pobrany plik za pośrednictwem panelu administratora wrzucamy na serwer gdzie rozpakowuje on wszystkie pliki tam gdzie ich miejsce. Instalacja ta wygląda w ten sposób, że wchodzimy kolejno w kokpicie Wygląd >> Motywy >> Dodaj Nowy >> Wyślij motyw na serwer i tu wybieramy pobrany wcześniej plik .zip na Naszym komputerze.

Gdy instalator zakończy działanie klikamy „włącz motyw” i możemy przejść do jego personalizacji.

Gdy instalacja według powyższego opisu nie zda rezultatu i system wyrzuci błąd pozostaje Nam sprawdzenie, czy pobrany plik na pewno wygląda tak jak powinien. W tym celu sprawdzamy czy po otwarciu Naszego pliku .zip wewnątrz znajdują się foldery oraz pliki jakie zwykle znajdujemy w zawartości folderu z motywem dla WordPress. Jeżeli wewnątrz znajduje się kolejny plik archiwum zip to wypakujmy go na Nasz komputer, i spróbujmy z nim powtórzyć poprzednią operację. Jeżeli to też nie działa, a wewnątrz są pliki oraz foldery motywu tak jak być powinno to możemy spróbować skopiować Nasz motyw ręcznie na serwer.

Do tego celu potrzebować będziemy klienta FTP oraz połączenia z serwerem. Jak to zrobić opisane jest w pierwszej części poradnika #1 Kurs WordPress’a – instalacja, konfiguracja

Gdy już połączymy się znajdujemy folder z instalacją WordPressa, w nim klikamy odpowiednio wp-content >> themes i tu wrzucamy folder z rozpakowanymi plikami Naszego motywu.

Po zakończonej operacji wgrany motyw powinien znajdować się w bibliotece motywów Naszego WordPress’a. Wystarczy go włączyć. Jeżeli wszystko działa poprawnie możesz przejść do personalizacji ustawień. Jednak gdy nie działa tak jak powinno lub WordPress wyświetla błędy to możemy starać się znaleźć przyczynę tego stanu rzeczy w kodzie albo wrócimy do poszukiwań innego motywu który Nam pasuje. Problemem może być także niezgodność używanej wersji WordPress’a z wybranym motywem.

Tip. Bardziej rozbudowane i zaawansowane szablony wymagają ingerencji w ustawieniach Naszego WordPress’a oraz w bazie danych ponieważ mogą one potrzebować większych zasobów dlatego będzie potrzebna ingerencja w pliki systemowe WordPress’a, a czasem prośba o modyfikację ustawień Naszego hostingu u operatora.

Podsumowanie

Motywy stanowią ważny element instalacji WordPress’a. To Dzięki nim Nasza strona wygląda tak jak tego chcemy. Warto zastanowić się, czy faktycznie potrzebujemy płatnego motywu, czy może jednak wystarczy Nam podstawowy w darmowej wersji. Czasem lepiej tu zaoszczędzone pieniądze zainwestować w ciekawe wtyczki do WordPress’a bo one dają Nam często dużo funkcjonalności.

Kierując się wyborem motywu dla Naszej strony pamiętajmy, by był on responsywny (przyjazny urządzeniom mobilnym), ponieważ wyszukiwarki kładą duży nasisk na urządzenia mobilne (telefony, tablety). W końcu ilość użytkowników tego typu rozwiązań powiększa się cały czas i chcielibyśmy by odwiedzający Naszą stronę odczuwali komfort z jej użytkowania.

Zapraszam do kolejnej części poradnika z podstaw WordPress’a – #4 Kurs WordPress’a – Wtyczki i Widgety

#2 Kurs WordPress’a – kategorie, wpisy, strony

0

Witaj w kolejnej części darmowego kursu z podstaw obsługi WordPress’a. W pierwszej części nauczyliśmy się podstaw tego systemu, jak go zainstalować oraz jak wygląda pierwsza konfiguracja pod kątem wygody oraz SEO. Jeżeli ominął Cię ten wpis to zachęcam do lektury – #1 Kurs WordPress’a – instalacja, konfiguracja. W dzisiejszym wpisie zajmiemy się pojęciami wpisów, stron oraz kategorii.

Wiele osób dopiero zaczynających przygodę z CMS jakim jest WordPress popełnia elementarne błędy nie wiedząc czym różnią się wpisy od stron oraz jaką one pełnią rolę w życiu całej witryny lub bloga. Zacznijmy od początku.

Czym są kategorie w WordPress?

Kategoria w Naszym CMS WordPress to nic innego jak pewnego rodzaju teczka do której trafiają konkretne materiały na dany temat. Nie ma limitu ilości materiałów które do niej trafią, ale ważne, by to co do niej trafia odpowiadało treścią jej nazwie. Nawiązując do polityki mając dwie teczki – pierwsza to „brudy” na opozycję, a druga na partię rządzącą – wtedy kolejny „brud” na daną formację polityczną umieszczamy we właściwej teczce. Tak samo sprawa się ma z kategoriami w WordPress.

Ilość kategorii jakie możemy stworzyć jest nieograniczona. Dzięki takiemu podziałowi właśnie mamy możliwość porządkowania treści by była dostępna w najprostszy możliwy sposób. Każda kategoria powinna jasno określać materiały jakie możemy w niej znaleźć.

Czym są wpisy w WordPress?

Wpisy w systemie WordPress to wspomniane wcześniej w przykładzie „brudy na kogoś”. To właśnie wpisy umieszczamy bezpośrednio w kategoriach. Wpisem może być dłuższy felieton, wywód na jakiś temat, artykuł. Wpisami mogą być również krótkie notatki, filmy wideo czy grafiki. Wpisy w WordPress możemy przydzielać do wielu kategorii jeżeli odpowiadają one tematycznie, ale możemy się także ograniczyć do jednej konkretnej kategorii.

Wpisy są ważnym elementem strony internetowej, ponieważ są to treści które często się pojawiają oraz zmieniają. Są to informacje przyrostowe i do nich możemy zaliczyć dla blogów kolejne wpisy z kolejnych dni, natomiast dla firmy będą to przykładowo: wiadomości z życia firmy, informacje o konferencjach i projektach, różnego rodzaju relacje oraz komunikaty.

We wpisach poza samą treścią możemy zawrzeć również grafiki, obrazy czy materiały wideo. W WordPress każdy wpis zawiera w sobie obrazek wyróżniający który na innych częściach strony pojawia się jako miniaturka, a w zależności od motywu jest on wyświetlany także na początku danego wpisu. Kolejnym elementem jest tak zwany lead, czy też nagłówek. Ten składa się z pierwszych kilkudziesięciu słów wpisu i pojawia się wraz z obrazkiem wyróżniającym jako tzw. zajawka danego wpisu, czyli krótki wstęp.

Do czego służą strony oraz podstrony w WordPress?

W poprzednim akapicie wyjaśniłem czym są wpisy. Można pomyśleć, że skoro stanowią one znaczny procent całości strony internetowej to po co korzystać ze stron w WordPress’ie? Otóż tak jak wpisy tworzymy dla zmiennych treści gdzie w czasie pojawiają się kolejne, o tyle strony oraz podstrony tworzymy dla bardziej statycznych treści. Oczywiście nie zwalnia Nas to z aktualizacji ich wraz ze zmianami jakie zajdą w przyszłości, jednak tego typu informacje są zmieniane sporadycznie więc lepiej jest je mieć w jednym miejscu.

Strony posiadają strukturę hierarchiczną, a każdą kolejną stronę możemy przypisać do jednego rodzica, lub ona sama może nim być. Przykład takiej hierarchii dla strony firmowej może wyglądać następująco:

 • Strona główna
  – O firmie
  1. Strategia
  2. Misja   -Oferta
  1. Handel
  2. Usługi
  -Kontakt

Jak widać na powyższym przykładzie Strona główna jest rodzicem dla podstron – O firmie, Oferta oraz kontakt, natomiast dziadkiem jest dla podstron strategia, misja, handel oraz usługi. Dzięki zastosowaniu takiej hierarchii wszystko wygląda schludnie i przejrzyście, a dodatkowo zachowana jest zasada „trzech kliknięć”. Właśnie dzięki temu wyszukiwarki mają prostsze zadanie ze znalezieniem Naszych stron oraz pozycjonowaniem ich w nich.

Zapomniałeś napisać o Tagach w WordPress!

Tak, Tagi są także ważnym elementem każdej witryny oraz bloga. Dzięki nim także możemy pozycjonować Nasze wpisy. Tagami określamy wpisy na stronie internetowej.

Czym są Tagi? Otóż najprościej można je nazwać słowami i frazami kluczowymi dzięki którym łatwiej wypozycjonujemy dany wpis w wyszukiwarkach. Dobrze, by w treści wpisu zawierały się również słowa – klucze oraz ich pochodne by przychylniej na przykład google i jego roboty patrzyły na Naszą stronę opartą na WordPress.

Podsumowanie

Dzięki tej części już wiesz czym różnią się wpisy od stron oraz co w nich powinno się znajdować, a tworzenie Tagów oraz kategorii już nie stanowi dla Ciebie problemu. Wkrótce pojawi się kolejna część poradnika z Podstaw WordPress’a, więc zachęcam do subskrypcji Newslettera by nie pominąć tego wydarzenia!