Banana Fund

Inwestycyjne

Banana Fund jest serwisem inwestycyjnym który cały czas powstaje i jest podzielony na kilka etapów. Wpłaty i wypłaty będą przyjmowane tylko w Bitcoin. Inwestować tu można i zarabiać na kilka sposobów, m. in. kupując udziały strony i zarabiać z dywidendy, ale także możemy inwestować w biznesy które będą powstawały za pośrednictwem strony. Nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy sami założyli swój biznes. Ale po kolei.

Fazy powstawania Banana Fund

Pierwsza faza trwała ponad rok, a było to tworzenie całej strony razem z warunkami itp. Można się rejestrować i wypełnić podstawowe informacje o sobie. I na chwilę obecną to tyle, musimy czekać do stycznia kiedy wystartuje kolejna faza.

Druga faza powstawania Banana Fund pozwoli Nam wykupywać udziały serwisu – ten wyprzedaje 50 % udziałów. Im bliżej wykupu wszystkich akcji tym cena będzie wzrastać. Obecnie następuje coś na zasadzie „rezerwacji miejsc”, ponieważ Nasze miejsce i możliwości zakupu akcji zależeć będzie od momentu kiedy się zarejestrowaliśmy w serwisie więc nie ma co tracić czasu i rejestruj się już teraz! Akcje podzielone są na 20 bloków. Pierwszy blok jest wart 5% ceny bloku 20. Każdy kolejny blok to wyższa cena za akcje – ja zarejestrowałem się dziś i udało mi się załapać dopiero na blok 5! Poniżej możesz zobaczyć do którego bloku jest przypisane Twoje miejsce

Sprawdź swoje miejsce w udziałach   

Kolejną fazą jest faza pre-launchu Banana Fund gdzie będziemy mogli zakupić udziały w firmie. Liczba najtańszych akcji z bloków 1-8 jest ograniczona dlatego ważne jest jak najszybsze zarejestrowanie się na stronie. Aby zapobiec wykupieniu przez „grube ryby” wszystkich udziałów wprowadzono limit na udziały w blokach 1-8 na 10$ i działa to na zasadzie kolejki więc jak pisałem musimy się szybko rejestrować!

Po wyprzedaniu udziałów w blokach 1-8 nastąpi wyprzedaż udziałów kolejnych bloków. Zasada jest ta sama – zasada kolejki, a żeby zająć w niej miejsce musimy wpłacić minimum 0.01 BTC. Zawsze można dodać fundusze później i nie tracimy miejsca w kolejce a więcej akcji będziemy mogli zakupić.

Szerszy opis serwisu Banana Fund

Baana Fundto serwis który opierać się będzie na tworzeniu serwisów internetowych oraz biznesów stacjonarnych. Działać to będzie na zasadzie crowdfundingu – czyli finansowaniu projektów przez inne osoby. Jeżeli spodoba Ci się dany pomysł i wierzysz, że ma szansę na rozwój możesz zakupić część jego akcji przez co finansujesz jego rozwój. Jeżeli się rozwinie i jego akcje wzrosną, możesz te akcje sprzedać z zyskiem i zakupić udziały w innym biznesie.

Zostań przedsiębiorcom!

Strona Banana Fund jak wspominałem oferuje możliwość zakładania swoich projektów i biznesów. Jeżeli masz pomysł będziesz mógł przesłać swój pomysł i poczekać na akceptację. Po weryfikacji i zatwierdzeniu Twój pomysł pojawi się na stronie, a także będą wprowadzone wszelkie poprawki i przygotowane dokumenty. Od tego momentu będzie on mógł być finansowany przez inne osoby. Jeżeli się rozwinie pozostanie Nam liczyć zyski 🙂

Jako pomysłodawcy nie mamy wiele do roboty, jednak powinniśmy się udzielać w nim ponieważ będziemy posiadać do 95% posiadanych głosów. 1% akcji = 1% głosów. Przy tworzeniu biznesu będziemy ustalać ile % akcji chcemy sprzedać, a ile posiadać.

Co z nietrafionym biznesem?

Jeżeli Twój biznes okaże się klapą i zbankrutuje wtedy Nasze akcje lądują w „Safety Net” – sieci bezpieczeństwa gdzie akcje ustawione są w kolejce do spłacenia, a spłacane są ze środków Banana Fund – codziennie 50% funduszy Banana Fund będzie trafiać do sieci oraz 1% wartości zakupywanych projektów. Zazwyczaj po spłaceniu nietrafionego biznesu otrzymamy zwrot 80% wartości, czasem ten procent może się różnić.

Zostań Inwestorem!

Jeżeli nie masz pomysłu na biznes zawsze możesz zarabiać na kilka innych sposobów. Możesz np. zostać inwestorem. Jest to proces fundowania projektów na podobnej zasadzie co początkowy zakup akcji serwisu Banana Fund. Akcje danych biznesów będą podzielone na bloki o różnych wilkościach i cenach, i tu znów jeżeli się pośpieszymy będziemy mogli tanio zakupić udziały, a drożej je później sprzedamy.

Możemy także pozostawić sobie udziały i jeżeli biznes zarabia, my dostajemy dywidendy. Dywidendy dostajemy też za udziały w serwisie Banana Fund. Można też handlować akcjami serwisu oraz projektów oraz co najważniejsze, na poleceniach!