BitcoinZ (BTCZ) – kryptowaluta 2018 roku?

Krypto Wszystkie

Od dłuższego czasu poszukuję informacji na temat nowych ciekawych projektów kryptowalut. Jednym z altcoinów który przykuł moją uwagę jest wspomniany w tytule Bitcoin Z. Istnieje wiele podobnych projektów z których większości udało się rozwinąć i podnieść wartość tokenów nawet do kilkudziesięciu dolarów. Czym jest BitcoinZ i jaki ma potencjał? O tym przeczytasz w tym wpisie.

Czym jest BitcoinZ (BTCZ)

Bitcoin Z jest kryptowalutą opartą na technologii Bitcoin, a bloki są podobne do tych które spotkać możemy przy popularnych walutach BCC/BCH. Powstała stosunkowo niedawno ponieważ we wrześniu 2017 co w niedalekiej przyszłości pozwoli inwestorom zarobić na niej. Dzięki technologii Bitcoin wszystkie transakcje są w pełni anonimowe, natomiast wszystkie transakcje w sieci blockchain są dostępne publicznie, a więc tak jak ma to miejsce w walucie Bitcoin. Twórcy BitcoinZ założyli, że kryptowaluta ma pozostać zdecentralizowana, a by ją wydobywać można posługiwać się jedynie kartami graficznymi (GPU). Koparki ASIC są zakazane i nie można z nich korzystać w celu wydobycia BTCZ. Jest tu wiele podobieństw i jak sami deweloperzy twierdzą – BTCZ będzie Bitcoinem w wersji 2.0.

Projekt BitcoinZ zakłada podaż monet w wysokości 21 miliardów, przez co wraz z e wzrostem wydobytych monet trudność kopania będzie się zwiększała, a jeżeli wejdzie ona na głowne giełdy będziemy mogli liczyć na większy rozwój. Twórcy zakładają rozwój sieci BitcoinZ w sposób organiczny który będzie generował stabilny wzrost ceny. Na kolejny plus tego altcoina przemawiał fakt, że nie yło tu możliwości tzw. Pre-miningu, a więc pierwszy blok był dostępny w momencie powstania waluty.

Aktualnie w sieci wykopanych jest około 1 miliarda monet, a Market Cap wynosi niecałe 12 milionów dolarów co może być dobrą informacją która pozwoli zarobić sporo w niedługim okresie czasu lub też przetrzymanie wydobytych lub zakupionych monet pozwoli Nam zyskać w strategii long-term.

Portfele, Giełdy, Kopanie BTCZ

Portfel BitcoinZ

Na dzieeń dzisiejszy jest dostępny portfel jedynie w postaci aplikacji mobilnych na platformy Android/iOS oraz portfele deskopowe dla Linux’a oraz Windows’a. Ja skupię się na tym ostatnim. Portfel wygląda ok, jest przejrzysty, a synchronizacja z siecią trwała około godziny (pobranie i synchronizowanie wszystkich bloków). Nasz portfel Może także służyć za komunikator dzięki któremu możemy się porozumiewać z innymi użytkownikami sieci w pełni anonimowo. Zauważyć też można, że Nasz portfel jeżeli jest włączony działa na zasadzie buforu danych w sieci, a więc Nasz komputer staje się jednocześnie klientem i serwerem sieci blockchain kryptowaluty BitcoinZ.

Portfele sugeruję pobrać z oficjalnego źródła by zachować pełne bezpieczeństwo Naszych pieniędzy. Link do pobrania portfela znajdziesz poniżej.

[link]

Giełdy na których można zakupić BTCZ

Na dzień pisania tego tekstu giełdami które oferują handel kryptowalutą BitcoinZ (BTCZ) są stocks.exchange, c-cex.com oraz tradesatoshi.com, ale prawdopodobnie znajdziemy kryptowalutę w 2018 roku także na binance oraz bitrex.

Kopalnie BitcoinZ

Na oficjalnej stronie możemy znaleźć linki do giełd które są polecane przez deweloperów BTCZ, jednak możemy kopać tą kryptowalutę na popularniejszych kopalniach jak np suprnova.cc.

btcz.rocks (oficjalna strona BitcoinZ)

btcz.suprnova.cc (kopalnia suprnova (BTCZ))

Podsumowanie i wnioski

Nie od dziś wiadomo, że kopanie i inwestowanie w alt’y nosi znamiona hazardu i tak jak można wiele zarobić tak też można sporo stracić jednak to co przemawia za BitcoinZ to fakt, że jest to ciekawie zorganizowany projekt który ma potencjał na stabilny wzrost. Na pewno na chwilę obecną mniej zaryzykujemy rozpoczynając kopanie tej waluty przez fakt, że trudność jest na tyle mała, że nawet słabszy domowy komputer poradzi sobie w zdobyciu kilkudziesięciu monet tygodniowo. Sam z racji, że posiadam komputer z kartą graficzną GeForce GTX 570Ti nie poszaleję zbytnio, a przy tej trudności ta karta potrafi wydobyć nawet 20 BTCZ dziennie.

Na pytanie czy opłaca się zainwestować każdy musi odpowiedzieć sobie sam. Ja wierzę w ten projekt i liczę, że w przeciągu kilku miesięcy jej kopanie okaże się opłacalne dla mnie.

Przydatne linki projektu BitcoinZ:

Oficjalna strona BitcoinZ
Facebook
Twitter
GitHub
Bitcointalk (forum)