Chyba muszę zwiększyć Twoją świadomość w dziedzinie …

Na Blogu Poradniki Bez kategorii

Piszę poradnik dla zupełnie „zielonych” w temacie kryptowalut i mających problemy z angielskim.

Ostatnio odbyłem ciekawą rozmowę telefoniczną z jednym z czytelników. Po ponad godzinnej rozmowie uświadomił mi on, że muszę zwiększyć świadomość innych ponieważ  czytelnikami tego bloga są nie tylko osoby które mają jakieś pojęcie o kryptowalutach, a ich edukacja szkolna obejmowała już język angielski. Dlatego chcę zwiększyć świadomość tych osób, które nie władają biegle angielskim i często nie rozumieją tego co pojawia się na stronach dotyczących kryptowalut.

Kolejna sprawa to kopanie kryptowalut w jakikolwiek sposób. Ktoś kto już w sieci działa wie, że nie każdy „złoty biznes” jest wart wejścia i inwestycji. Częstym błędem jest wejście nieświadomie w jakiś program np. z cloud miningiem związany (często tylko jako przykrywka) i inwestowanie tam pieniędzy tylko dlatego, że oferują powiedzmy 10% zwrotu dziennie dożywotnio! No nie oszukujmy się, kopanie krypto w tych czasach nie ma takich stop zwrotu więc skąd takie pieniądze oferują?

Po pierwsze nic nie oferują bo nic nie mają. Większość przypadków tego typu stron to rosyjskie lub chińskie piramidy finansowe które polegają jedynie na ty, by jak najwięcej ludzi w to wciągnąć, zarobić swoje i zniknąć z sieci tak szybko jak się pojawiły. Czasem trafiają się takie „biznesy” które faktycznie wypłacą części ludzi pieniądze i pozwolą im być na minimalnym plusie, ale nieczęsto się to zdarza. Dlatego na każdym blogu i na każdym forum osoby reklamujące tego typu „biznesy” są zobligowane poinformować o ryzyku jakie jest z nimi związane.

Pamiętajmy, że zanim wejdziemy w tego typu interes z Naszymi pieniędzmi musimy liczyć się z tym, że możemy stracić ich część lub całość. Nie inwestujmy nigdy więcej niż jesteśmy w stanie zainwestować bez pogorszenia Naszej sytuacji finansowej. Dodatkowo nie myślcie nawet o braniu kredytów czy pożyczek bo co się stanie później? Weźmiecie chwilówkę na 30 dni bo myślicie, że odrobicie ją z zyskiem w tym okresie, a nagle okaże się, że program przestał płacić już pierwszego dnia od Naszego depozytu. Co wtedy? Zostaniemy wtedy bez pieniędzy które pożyczyliśmy, z długiem do spłacenia i odsetkami jeżeli nie uda Nam się oddać tych pieniędzy w 30 dni.

Bądźcie świadomi swoich decyzji


Wiedzcie, że można trafić na rzetelne, sprawdzone biznesy i zauważcie jaka jest różnica między jednymi a drugimi. Jedna kopalnia oferuje Ci konkretną prędkość za daną cenę, jest podpisywany kontrakt na dzierżawę sprzętu i mamy możliwość kopania na własną rękę bitcoinów czy innych kryptowalut, a ile rzeczywiście będziemy mogli zarobić obliczymy w każdym jednym kalkulatorze opłacalności. Wtedy koparki zakupione przez Nas są serwisowane i obsługiwane przez właścicieli stron, a my cieszymy się ze stabilnego zarabiania długoterminowego.

Inną sprawą są te strony które kuszą wysokimi zwrotami i jeszcze wysokimi prowizjami za polecenie innym tej strony. O tym przykładzie pisałem akapit wcześniej więc nie ma sensu powtarzać tego samego monologu.

Pracujemy nad czymś dla kompletnie zielonych

Po tej rozmowie o której wspomniałem na początku stwierdziłem, że osoby po 30-40 roku życia które z różnych przyczyn nie znają angielskiego lub nie jest on na tyle dobry by działać na zagranicznych stronach zarobkowych rozpocząłem pracę nad e-bookiem „Kompleksowy poradnik z krypto dla zielonych” w którym znaleźć będziecie mogli wszystkie informacje i poradniki na temat krypto i wszystkiego co z tym związane. Już niedługo pojawi się na stronie o nim więcej informacji. To co znajdziesz w tym poradniku:

  • Zakładanie portfela krypto (krok po kroku z komentarzem)
  • Kopanie kryptowalut (o co w tym chodzi)

              – kopanie komputerem

              – kopanie w chmurze

              – jak odróżnić firmę od piramidy

  • Zalety i wady kryptowalut
  • Wiele innych

Wszystkie te informacje będą przedstawione w sposób jak najbardziej szczegółowy, z komentarzem i wyczerpującym temat opisem. Wiem, że wiele osób będzie tym zainteresowanych dlatego też już chciałbym, aby każdy zainteresowany wypełnił formularz zapisu dostępny poniżej. Dzięki temu dostaniecie informację od razu jak e-book będzie dostępny.