FOAP – Zarabianie na zdjęciach

Bez inwestycji

Witaj. Dziś przedstawić chcę Ci program FOAP który może wynagrodzić Cię za coś co i tak zapewne często robisz – za Twoje zdjęcia. Jest to ciekawy system dzięki któremu Twoja kreatywność może zostać zmonetaryzowana, a Twój smartphone Ci w tym pomoże.

Twoje zdjęcia w FOAP

Działanie programu jest bardzo proste i działa podobnie do popularnego Instagrama. Jedyną różnicą tu jest to, że mamy możliwość zarabiania na dodawanych przez Nas zdjęciach. Jak to zrobić? Instalujemy na Naszym smartphonie aplikację mobilną dostępną zarówno w AppStore jak i w Google Play, rejestrujemy się za pomocą e-maila lub facebooka, personalizujemy Nasz profil i zaczynamy dodawać zdjęcia do programu. Na początek możemy zarobić 5$ za każde sprzedane zdjęcie, ale pamiętajmy, że każde zdjęcie można sprzedać nieskończoną ilość razy.

Nabywcy stawiają na naturalne fotki, więc zdjęcie zrobione z zaskoczenia czy w różnych sytuacjach mają szansę być szybciej sprzedane niż takie pozowane dlatego powinniśmy mieć telefon zawsze w pogotowiu. Dodatkowo, poza samą sprzedażą zdjęć FOAP oferuje różne konkursy.

Konkursy w FOAP

Konkursy organizowane w aplikacji pozwalają zwycięzcom zarobić o wiele więcej niż 5$. Aktualnie nagroda za najlepsze zdjęcie w wielu konkursach to aż 100$ tak więc jest o co walczyć. Jedyne co trzeba zrobić to wywiązać się z tematyki danego konkursu i włączyć Naszą kreatywność. Konkursy organizowane są przez znane marki i możliwe, że Nasze zdjęcia w przyszłości pojawią się w reklamach lub na bilbordach.

Podsumowanie

FOAP jest w pełni darmową aplikacją i nie musimy za nią płacić. Aby zwiększyć ocenę Naszych zdjęć musimy każde zdjęcie opisać, przypisać odpowiednie tagi i określić czy na zdjęciu są osoby, a jeżeli tak to czy mamy prawa do rozpowszechniania tych zdjęć. Dodatkowo wzrośnie Nasz ranking jeżeli powiążemy konto FOAP z kontem PayPal.

Sprzedaż zdjęć w FOAP zapewne nie jest proste ze względu na dużą konkurencję, ale swoich sił warto spróbować i w przyszłości może coś uda nam się zarobić. Ja aktualnie testuję aplikację, oceniam zdjęcia innych którzy później oceniają moje zdjęcia co podnosi prestiż zdjęć więc możliwe, że wkrótce znane marki zainteresują się zdjęciami.

A Ty co myślisz na temat tego systemu zarabiania? Może już jesteś w FOAP i podzielisz się swoją opinią? Zachęcam do komentowania.