Intense Coin [ITNS] – altcoin z przyszłością?

Krypto Technologia i Internet

Kryptograficzny rynek cały czas Nas zaskakuje ilością nowych walut i tokenów. Wiele z nich to zwykłe scam-coiny jednak wśród nich są takie, które mają potencjał. Ostatnio opisywałem kryptowalutę Bitcoin Z -> Link do artykułu. Jest to kryptowaluta, która według mnie ma szansę na wzrost tym bardziej, że jej marketcap to obecnie 7 milionów $. W tym wpisie przedstawię kolejnego altcoina, którego marketcap na razie nie przekroczył 10 milionów $ [02-02-2018] – Intense Coin [ITNS].

Co tu znajdziesz o Intense Coin?

  • Informacje ogólne
  • Plany Intense
  • Zakładanie portfela Intense Coin
  • Kopanie Intense Coin
  • Inne informacje i podsumowanie

Intense Coin jest walutą operacyjną dla zdecentralizowanej sieci VPN typu P2P (peer-to-peer). Technologicznie jest oparta na CryptoNote i wykorzystuje algorytm CryptoNight. Po integracji możliwości działania VPN w portfelu Intense pozwoli każdemu użytkownikowi działać jako węzeł wyjściowy w zamian za monety ITNS. Aby być częścią sieci niezbędne będzie posiadanie monet we własnym portfelu.

 

VPN (wirtualne sieci prywatne) są mechanizmem anonimizacji i ukrywania ruchu internetowego przed innymi. W ostatnich latach popularność VPN wzrosła dość gwałtownie, ponieważ cenzura w sieci oraz to, że w internecie stajemy się coraz mniej anonimowi stanowią dla wielu ludzi nie tylko problem, ale także zagrożenie, ponieważ wiele Naszych danych może zostać przechwyconych przez nieupoważnione osoby.

Intense planuje nowatorskie podejście do tematu anonimowości i pozwoli Nam tworzyć własne połączenia internetowe w postaci zaszyfrowanych tuneli dla osób zainteresowanych. W zamian za to My jako dostawcy takiej sieci będziemy wynagradzani w postaci Intense Coina według własnych ustalonych stawek za takie usługi.

Podobny obraz

Bitcoin i związane z nim implementacje cierpiały z powodu krytyki, że blockchain pozwala na nieodwracalne śledzenie płatności i łączenie ich, tworząc ślad aktywności każdego z nas i oferując fałszywe poczucie anonimowości. Aby rozwiązać ten problem, protokół CryptoNote eliminuje śledzenie łańcucha płatności i zapewnia prawdziwą anonimowość.

Intense to nie tylko VPN

Poza technologią VPN twórcy tej cyfrowej kryptowaluty chcą, by monety ITNS były wykorzystywane do czegoś więcej niż tylko jako tokeny wewnątrz sieci. Deweloperzy starają się rozwinąć ten projekt w taki sposób, by Intense Coin było walutą którą można wykorzystywać do zakupów, handlu i by można ją sprzedawać na giełdzie.

Strategia rozwoju Intense Coin w 2018 (schemat)

Znalezione obrazy dla zapytania intense coin

Ja widać powyżej firma nastawiona jest na dość gwałtowny rozwój w tym roku. Do końca drugiego kwartału planowane jest wydanie wtyczek dla przeglądarek które umożliwią przeglądanie sieci anonimowo, a docelowo na koniec 2018 roku firma chce wprowadzi autorskie routery VPN które pozwolą Naszej sieci działać w pełni anonimowo.

Implementacja VPN dla portfeli deskopowych nastąpi w drugim lub trzecim kwartale tego roku dzięki czemu będzie możliwa opcja zarabiania za udostępnianie Naszej sieci. Twórcy zamierzają również do końca roku wprowadzić aplikację mobilną dzięki czemu dostęp do VPN od Intense dzięki czemu prywatnością będziemy mogli cieszyć się również na Naszych komórkach.

Jak założyć portfel Intense Coin?

By założyć portfel kryptowaluty Intense Coin musimy wejść na stronę projektu i pobrać portfel dla interesującej Nas platformy (Windows x64, Linux, Mac).

Link do pobrania portfela (GitHub)

https://github.com/valiant1x/intensecoinwallet/releases/latest

Po pobraniu portfela wypakowujemy wszystkie pliki do folderu i włączamy aplikację intensecoin.exe.

Jeżeli ekran powitalny będzie wyświetlany powyżej kilkunastu sekund z informacją Loading Blockchain sprawdź na pasku zadań najeżdżając na ikonę portfela, czy czasem nie pojawił się tam jakiś błąd, który jest zasłonięty przez okno logowania. Wtedy należy zamknąć aplikację i spróbować uruchomić ją jeszcze raz z ustawieniami administratora.

Jeżeli problem występuje nadal wtedy sprawdź, czy Twoja nazwa użytkownika w Windows zawiera polskie znaki (ł,ś etc.). U mnie przez to portfel niestety nie chciał działać, a to przez to, że po uruchomieniu zapisuje on swoje pliki w folderze users/appdata/roaming . Wtedy najprościej można to naprawić tworząc nowego użytkownika już bez polskich znaków w nazwie.

Gdy już uruchomiliśmy program Nasz portfel musi zsynchronizować się z siecią. Musimy uzbroić się w cierpliwość, ponieważ bloków jest ponad 100 tysięcy i dłuższą chwilę to zajmie. W tym czasie możemy ustalić hasło do portfela.

Jak kopać Intense Coin?

By rozpocząć kopanie Intense Coin musimy w pierwszej kolejności posiadać wspomniany wyżej portfel Intense Coin. Jest on niezbędny ponieważ konfigurując Nasz program do kopania jako użytkownika musimy podać właśnie Nasz portfel. Aplikacja portfelowa co prawda posiada możliwość kopania, jednak po moich wstępnych testach przez 24 godziny ta aplikacja nie wykopała nic. Możliwe, że po prostu ten pool był za słaby i nie odnalazł przez ten czas żadnego bloku. Napisz w komentarzu czy Twój komputer tym sposobem wykopał tą walutę.

Intense Coin (ITNS) kopać możemy zarówno za pomocą CPU (procesora) jak i GPU (karty graficznej). Właśnie dzięki zastosowaniu algorytmu CryptoNight do tego celu opłacalne jest kopanie procesorem. Aktualnie niska trudność pozwala Nam wykopać monety nawet starszym sprzętem ( u mnie laptop – i7 z 2014 (100KH/s) oraz Intel xeon socket 771 (50KH/s). U mnie dziennie na portfel wpada 15-20 ITNS.

Następnym krokiem jest wybór kopalni oraz tego jakim programem mamy zamiar kopać, ale także czym – procesorem czy kartą graficzną. Ja osobiście kopę Intense Coin na kopalni z tego linka. https://pool.intensecoin.net

Do kopania za pomocą procesora używam ClayMore???? Kopanie ITNS działa tu stabilnie bez większych problemów. Program ten można pobrać z wielu miejsc. Poniżej znajdziesz linki z działającą konfiguracją. Pamiętaj by edytować plik ITNS i zmienić adres portfela na swój własny. MA to wyglądać tak:

NsCpuCNMiner64 -o stratum+tcp://pool.intensecoin.net:4444 -u TWOJ PORTFEL -p x

ClayMore CPU Miner v3.9

ITNS config

Jeżeli chcemy uruchomić kopanie na więcej niż jednym urządzeniu, to do określenia nazwy koparki służy ostatni agrument (-p). Zamiast x na końcu określamy jak ma nazywać się każda kolejna koparka przed uruchomieniem jej.

Jeżeli chcesz kopać Intense Coin za pomocą karty graficznej na tej kopalni to pod linkiem poniżej znajdziesz instrukcję co i jak. Sytuacja wygląda bardzo podobnie.

https://pool.intensecoin.net/#getting_started

Podsumowanie

Intense Coin jest ciekawym projektem który może zrewolucjonizować systemy VPS, a więc Nasze bezpieczeństwo w sieci. Dzięki technologii działającej podobnie do znanego TOR’a mamy szansę wejść w technologiczną firmę przed jej wielkim debiutem. Mocna załoga i konkretne plany na przyszłość mogą w niedalekiej przyszłości doprowadzić do tego, że ITNS stanie się jedną z ważniejszych kryptowalut na rynku.

Aktualnie cena Intense Coin waha się w granicach 0,02$, a poziom trudności nie jest wysoki co sprzyja kopaniu tej waluty. Można ją sprzedać lub też poczekać na to jak rynek będzie w przyszłości reagował na nią. Jeżeli do końca roku twórcy zrealizują swoje plany to możliwe, że cena spokojnie wzrośnie o kilkaset procent. Pomoże też wprowadzenie jej do obrotu na giełdach ponieważ aktualnie poza kopanie jedynym sposobem na jej zdobycie jest zakup jej na Stock Market.