Inwestowanie w Bitcoin w 2017 jeszcze ma sens?

Biznes i Finanse Wszystkie

Czy Bitcoin w 2017 roku nadal ma sens? Mamy już prawie połowę roku, a ta waluta nadal zaskakuje bijąc kolejne rekordy, ale czy słusznie jest czym się zachwycać? Czy ta bańka już nie urosła za bardzo i nie pęknie w przeciągu kilku dni? Jaka przyszłość czeka kryptowaluty? Na te pytania będę starał się odpowiedzieć w tym artykule który tak jak i inne jest oparty na obserwacjach i doświadczeniu.

Bitcoin w 2017 roku, a jego przeszłość

Bez sensu nawiązywać do historii zwłaszcza, że ogólnie o niej można przeczytać w tym wpisie, ale warto zdać sobie sprawę, że od zeszłego roku kryptowaluta którą jest Bitcoin wzrosła kilkaset procent w górę! Dziś w 2017 roku analitycy i specjaliści przewidują, że do końca roku tendencja wzrostowa się utrzyma i na koniec roku cena może osiągnąć nawet 10 000 $ za 1BTC. Na początku w to nie wierzyłem, jednak to co się teraz dzieje na giełdzie może sprawić, że się myliłem.

[foto]

Właśnie – możliwe. To co się dzieje z Bitcoinem bardzo przypomina mi historię z roku 1929. Przed czarnym czwartkiem też bańka spekulacyjna rosła, a każdy kto miał tylko możliwość chciał inwestować w aktywa. Dziś popularność Bitcoina wzrasta i to jest kwestia czasu jak nawet przeciętny Kowalski pomyśli, że będzie to dla niego złoty interes, a wtedy sądzę, że ta historia się powtórzy na rynkach kryptowalut.

Nawet informacje odnośnie przyszłości BTC nie ostudziły zapału inwestorów. Więc albo ta bańka jest naturalnie pompowana, albo co bardziej prawdopodobne na chwilę obecną – sztucznie, a szybko roznący kurs Z cash w ostatnich dniach może mieć ukryty cel inwestorów ponieważ ZEC jest uważany za jedną z najbardziej anonimowych walut.

Przyszłość kryptowalut

Bitcoin jak i pozostałe kryptowaluty posiadają ogromny potencjał jednak to jak ten rynek się rozwinie zależeć będzie od tego jak przyjmą go pozostałe rynki finansowe, a także kraje na świecie. Bitcoinem już możemy płacić w wielu krajach, a w Polsce nie mamy problemu zakupić go np w sklepach Żabka. Jeżeli cała ta bańka będzie odpowiednio regulowana i inwestorzy jak i osoby obsługujące sektor krypto zachowają zdrowy rozsądek wydaje mi się, że osiągnięcie ceny 10 000 $ na koniec 2017 roku za bitcoina jest wielce prawdopodobne.