Kreator Stron Elementor – najlepiej zoptymalizowane do współpracy motywy

Technologia i Internet

Kreator Stron Elementor jest jedną z najpopularniejszych wtyczek dla Systemu Zarządzania Treścią WordPress. Dzięki intuicyjnej obsłudze i mnogości funkcji jest on najchętniej wybieranym kreatorem stron przez deweloperów, agencje interaktywne kończąc na właścicielach którzy swoje strony mają na systemie WordPress.

W tym artykule przedstawię Ci kilka najlepszych motywów i szablonów dla Kreatora Stron Elementor dzięki którym zbudujesz profesjonalnie wyglądającą stronę internetową.

Dlaczego Kreator Stron Elementor?

Korzystając z Kreatora Stron Elementor możemy dowolnie zaprojektować cały układ nasze strony jak i podstrony, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by skorzystać z bogatej biblioteki gotowych szablonów całych stron jak i poszczególnych bloków. Dzięki temu możesz stworzyć całą rozbudowaną stronę, jak i stronę sprzedażową (Landing Page).

Dzięki tworzeniu całej strony metodą Przeciągnij i Upuść (Drag & Drop) możesz w szybki i prosty sposób zbudować kompletną stronę internetową bez korzystania z wbudowanego edytora WordPress oraz bez żadnej znajomości kodu strony. Dzięki temu masz pewność, że nie uszkodzisz żadnych istotnych linii kodu Twojej strony.

Elementor zawiera w sobie ponad 80 gotowych zaprojektowanych elementów do tekstu, grafik, ikon, map, wpisów i wiele więcej. Dodatkowo posiada osobny moduł dla sklepów online co pozwala na zbudowanie własnej strony do sprzedaży online.

Kreator Stron Elementor zawiera w sobie także wiele zintegrowanych usług od innych dostawców jak np. analityka google, narzędzia do email marketingu czy narzędzi do optymalizacji strony.

Zwiększająca się popularność Elementora dla WordPress spowodowała, że coraz więcej motywów jest dedykowanych do współpracy z tą wtyczką i odpowiednio zoptymalizowanych by zapewnić stabilne działanie strony, a deweloperzy tworząc coraz więcej wtyczek współpracujących z tym kreatorem stron.

Motywy WordPress, a Szablony – różnice

Motywy WordPress to podstawowe narzędzia i elementy naszej strony lub sklepu internetowego. Zawiera wszystkie niezbędne elementy do funkcjonowania strony.

Szablony to natomiast nakładki graficzne dla całych stron lub poszczególnych ich elementów. Można z nich korzystać kiedy chcemy szybko stworzyć ciekawą stronę internetową lub stronę sprzedażową.

Najlepsze szablony współpracujące z WordPress

  1. Ocean WP (wersja darmowa i płatna)

OceanWP jest motywem dla WordPress który możemy użytkować w wersji darmowej jak i Pro. Jednak nawet w bezpłatnej opcji ten motyw ma nam wiele do zaoferowania i nie ograniczono w nim wielu funkcji które w przypadku innych motywów do WordPress często są dostępne dopiero po opłaceniu wersji pełnej.

Motyw OceanWP jest responsywny i doskonale zoptymalizowany do współpracy z kreatorem stron Elementor, a ponadto nie jest dużym obciążeniem dla serwerów dzięki czemu strony szybko się wczytują.

Mając zainstalowanego WordPressa, Elementora i OceanWP w zasadzie masz już wszystko by stworzyć profesjonalną stronę internetową. Dokupująć rozszerzenie do wersji PRO oczywiście odblokujesz jeszcze więcej funkcjonalności, ale na początek powyższy zestaw gwarantuje Ci stworzenie strony szybko i profesjonalnie, a jedyne koszty to opłacenie hostingu i domeny.

Więcej informacji i link do pobrania motywu OceanWP: https://oceanwp.org/

2. Astra (wersja darmowa i płatna)

Motyw Astra jest kolejnym świetnym narzędziem gotowym do współpracy z Elementorem i Twoim WordPressem. Jest to motyw w pełni konfigurowalny dostępny w wersji darmowej i płatnej i jak poprzednio wspomniany motyw OceanWP w darmowej wersji również posiada spore możliwości konfiguracji. Motyw ten świetnie nadaje się dla blogów, portfolio, stron firmowych czy sklepu.

Jest to lekki motyw stworzony z myślą o szybkości i SEO co znacząco ułatwi pozycjonowanie strony w wyszukiwarkach. Oferuje on mnogość funkcji i szablonów, jednak równie dobrze sprawdza się we współpracy z kreatorami stron jak m. in. Wspominany Elementor.

 Więcej informacji i link do pobrania motywu Astra: https://wpastra.com/

3. Neve (wersja darmowa i płatna)

Neve to szybki, uniwersalny i dziecinnie prosty w konfiguracji motyw. Bardzo dobrze sprawdzi się w tworzeniu blogów, stron dla małych i średnich firm czy sklepów online (WooCommerce) jak również do osobistych witryn portfolio i większości typów projektów. Motyw jest odpowiednio zoptymalizowany dla stron mobilnych.

Ten w pełni responsywny motyw Neve załaduje się w zaledwie kilka sekund i idealnie dopasuje się do każdego urządzenia wyświetlającego. Choć jest lekki i minimalistyczny, motyw jest bardzo rozszerzalny, posiada wysoce zoptymalizowany kod SEO, co skutkuje wysokimi pozycjami w wynikach wyszukiwania Google.

Więcej informacji i link do pobrania motywu Neve: https://pl.wordpress.org/themes/neve/

4. Hestia (darmowy motyw)

Hestia to nowoczesny i szybki motyw zawierający w sobie już kilka zaawansowanych funkcji. Znajdziemy w nim m. in. Efekt parallax nagłówków wpisów i stron dzięki czemu strona będzie podążać za nowymi trendami. Motyw dostępny w wersji darmowej i jest w pełni konfigurowalny.

Motyw współpracuje z Kreatorami Stron. Pozwala na stworzenie strony firmowej, bloga czy sklepu internetowego. Możesz stworzyć stronę jeszcze szybciej pobierając gotowe szablony i zmodyfikować je do swoich potrzeb.

Więcej informacji i link do pobrania motywu Hestia: https://pl.wordpress.org/themes/hestia/

5. Customify (darmowy motyw)

Customify jest szybkim, lekkim i zoptymalizowanym z myślą o SEO motywem. Posiada wbudowany kreator WYSWIG dzięki któremu w prosty sposób zbudujesz własny nagłówek i stopkę strony.

Motyw Customify idealnie współpracuje ze wszystkimi popularnymi kreatorami stron. Dzięki temu możesz stworzyć dowolną stronę internetową dla sklepu, agencji, portfolio i każdej innej branży. Customify jest kompatybilny ze wszystkimi najpopularniejszymi wtyczkami do WordPress.

Więcej informacji i link do pobrania motywu Customify:  https://pl.wordpress.org/themes/customify/

6. Phlox (wersja darmowa i płatna)

Phlox pojawia się w dwóch odsłonach – płatnej i darmowej. Motyw ten jest jednym z najczęściej polecacych do współpracy z Kreatorem Stron Elementor. Jest to wyposażony w najlepsze wtyczki motyw który z pewnością pomoże zbudować stronę nawet najbardziej wymagającym twórcom.

W darmowej wersji Phlox jest dość ograniczony jeżeli chodzi o edycję, co nie znaczy, że nie stworzymy strony. Posiada kilka darmowych szablonów które możemy dostosować do własnych potrzeb. Jednak by w pełni odblokować wszystkie możliwości musimy zastanowić się nad zakupem wersji premium.

Phlox w wersji premium daje dostęp do ponad 30 gotowych elementów pomagającym w budowaniu strony, ponad 40 szablonów które możemy wykorzystać do własnych potrzeb i wiele więcej.

Więcej informacji i link do pobrania motywu Phlox:  https://phlox.pro/

7. GeneratePress (wersja darmowa i płatna)

Motyw GeneratePress jest lekkim motywem wspierającym Kreatory Stron, ale także wspiera najnowszy wbudowany w WordPress edytor Gutenberg. Jest zoptymalizowany pod względem wydajności, a przy tym w pełni responsywny. W darmowej wersji posiada dość ograniczone funkcje, ale przy instalacji odpowiednich wtyczek zwiększą się jego funkcje.

Wersja premium odblokowuje wiele funkcji które pozwalają nam dostosować w pełni szablon do naszych potrzeb. Wersja premium kosztuje w granicach 50$ i mamy możliwość instalacji nieograniczonej liczby kopii co jest dość istotne dla deweloperów.

Więcej informacji i link do pobrania motywu GeneratePress: https://generatepress.com/

8. Hello (darmowy motyw)

Motyw Hello jest motywem startowym do stworzenia naszej strony internetowej. Jest to pusty szablon strony o niewielkiej wadze. Nie zawiera w sobie żadnych stylów poza tymi podstawowymi wymaganymi przez przeglądarki do poprawnego wyświetlania strony.

Hello jest motywem stworzonym specjalnie do współpracy z Elementor Page Builder. Dzięki swojej prostocie i czystemu kodowi źródłowemu jest on szybki, podatny na modyfikacje i daje możliwość stworzenia świetnych stron internetowych.

Motywy startowe są najczęściej wykorzystywane przez deweloperów którzy oczekują najczystszego motywu który mogą modyfikować wizualnie, jak i zmieniać elementy kodu. Jednak dzięki tak zaawansowanemu narzędziu jak Elementor mamy wiele możliwości wykorzystania Motywu Hello bez znajomości kodu.

Dlaczego wybrać Hello?

  • Idealny dla stron typu Landing Page
  • Stworzony z myślą o Elementor
  • Ograniczone do minimum problemy z kompatybilnością
  • Bardzo lekki motyw

Minusy

  • Czysty motyw który współpracuje tylko z Elementor
  • Brak szablonów i wersji demo
  • Brak wbudowanych wtyczek

Link do pobrania: https://elementor.com/hello-theme/

Strona dewelopera: https://elementor.com/blog/introducing-hello-theme/