Metody zarabiania w internecie

Biznes i Finanse

Zarabianie w internecie jest dość obszernym tematem. Tak naprawdę sieć cały czas się rozwija co pomaga wdrażać innowacyjne metody zarabiania. Tak naprawdę liczy się pomysł ponieważ zarabiać możemy na wszystkim. Na czym Ty chcesz się skupić to już zależy od Ciebie i Twojego sumienia ponieważ nie każdy sposób jest do końca legalny. Dodatkowo wiele programów inwestycyjnych wiąże się z ryzykiem utraty części lub całości kapitału. Poniżej zestawienie najpopularniejszych sposobów na zarabianie w internecie.

1. Programy partnerskie i sieci affilacyjne
Trudność: łatwe

Jest to najlepszy sposób na zarabianie bez inwestycji. Wiele firm sprzedających różne usługi już dawno odeszło od samej reklamy którą traktują głównie do budowy swojej marki, natomiast same produkty i ich promocję przekazali innym. Tak więc wykorzystując swój czas, kontakty oraz wiedzę możemy skorzystać na tym promując usługi w sieci, a za skorzystanie z takiej oferty zostajemy wynagradzani. Co możemy promować? Praktycznie wszystko to co oferują reklamodawcy, a więc konta bankowe, kredyty, pożyczki, gry, artykuły RTV i AGD, suplementy diety i inne. Rynek jest praktycznie nieograniczony, a jeżeli trafimy w ciekawą niszę możemy na Tym nieźle zarobić.

2. Subskrypcje SMS
Trudność: średnia

Coraz mniej popularny sposób ze względu na to, że ludzie są już świadomi zagrożeń w postaci kosztów wynikających z wysłania SMS-Premium, jednak mając ciekawą niszę, nadal możemy w ten sposób zarabiać. Jak to promować? Programy często oferują swoje gotowe rozwiązania, jednak jeżeli mamy pomysł sami możemy zorganizować swoją kampanię i podpiąć pod nią Sub-SMS. Innym sposobem na to jest tzw. content locker – dzięki któremu możemy dostęp do artykułu lub do jakiegoś pliku zablokować komuś do czasu kiedy nie wyśle SMS i nie wpisze kodu otrzymanego w sms.

Pamiętaj, że powinno się tu promować jedynie legalne treści do których masz pełne prawa. Promując treści nielegalne, własność innych, a także wprowadzanie przy tym w błąd, że jest to „darmowe” możesz narazić się na konsekwencje prawne.

3. Klikanie reklam
Trudność: łatwe

Istnieje wiele serwisów oferujących pieniądze za klikanie i oglądanie reklam. Jest to praca która wymaga od Nas czasu ponieważ klikając i oglądając reklamy nie zarobimy kokosów. Z pomocą przyjść Nam mogą linki referencyjne które pozwolą Nam pozyskiwać inne osoby do systemu dzięki czemu na ich kliknięciach też będziemy zarabiali. Dodatkowo wiele tego typu serwisów posiada kilka dziur dzięki którym możemy zautomatyzować Naszą pracę za pomocą botów. Przeważnie w tych programach stawki za jedną reklamę wahają sięw granicach 0,001$.

4. Własna strona
Trudność: średnia/duża

Założenie własnej strony w internecie nie jest bardzo skomplikowanym procesem. Dużo trudniej natomiast jest już ją pozycjonować i dostarczyć ciekawych treści dzięki którym ruch na Naszej stronie pozwoli Nam na zarabianie. Aby Nasza strona pojawiła się w wynikach wyszukiwania w google musi minąć trochę czasu, a jeżeli chcemy zajmować topowe miejsca na konkretnych frazach musimy powalczyć z konkurencją za pomocą m.in. właśnie ciekawego oryginalnego contentu i poprzez pozyskiwanie wartościowych backlinków.