MinerGate – koparka kryptowalut dla amatora

Bez inwestycji Krypto

Jak zacząć kopać kryptowaluty bez stresu?

O kopalni MinerGate w skrócie pisałem w wątku o darmowych kryptowalutach. Sporym zainteresowaniem cieszy się ten wpis, a także często klikany jest link do tejże kopalni dlatego postanowiłem rozwinąć ten wątek w osobnym wpisie. Dodatkowo pomoże to rozgraniczyć prawdziwą kopalnię od tych kopalni w chmurze które zanim coś wypłacą często zdążą paść, a ich administratorzy uciez z Naszymi pieniędzmi.

Czym jest MinerGate?

MinerGate jest odrębną kopalnią która pozwala Nam wydobywać krypto monety własnym sprzętem. Jest to idealna opcja dla początkujących którzy nie są zbyt zaawansowani w dziedzinie komputerów i programowania ponieważ bardziej zaawansowane aplikacje do kopania okazują się zbyt zaawansowane w swej prostocie. W MinerGate nie musimy martwić się oprogramowaniem ponieważ ta firma oferuje własne gotowe oprogramowanie które wystarczy pobrać i zainstalować, a dodatkowo wgrać na Nasz sprzęt najnowsze sterowniki płyty głównej oraz karty graficznej które często w nowych systemach operacyjnych automatycznie się instalują.Aplikacja na komputery i smartphony

MinerGate wprowadził ciekawą możliwość kopania kryptowalut za pomocą różnych urządzeń. Dzięki temu, że obecnie smartphony dysponują niemałymi mocami obliczeniowymi, a część kryptowalut kopać można za pomocą procesorów to jest to wydawać by się mogło idealne rozwiązanie by pomnażać zyski. Jednak pamiętać należy, że telefon w przeciwieństwie do komputera nie ma chłodzenia przez co możemy uszkodzić Nasze urządzenie, więc musimy być ostrożni przy tego typu zabawach.

Program na komputer wydaje się rozsądniejszą opcją ponieważ istnieje mniejsze ryzyko, że usmażymy procesor 🙂 Dodatkowo, jeżeli wydaje się, że sama aplikacja od MinerGate nie wyciąga 100% z Naszego sprzętu, możemy skorzystać z rozwiązań innych programów do kopania, a ich ustawienia plików konfiguracyjnych możemy znaleźć na stronie głównej MinerGate.

Przejdź do MinerGate

Opłaca się kopać przez MinerGate?

To wszystko zależy od tego jaką wiedzę mamy w temacie kopania, konfiguracji sprzętu itp. Na pewno nie opłaca się kopać wszystkich kryptowalut, chyba, że mamy mocny komputer. Wszystko zależy od tego jaki mamy sprzęt i jak on się sprawdza przy danej walucie. Np kopiąc XMR – Monero za pomocą procesora I7 to minimum do wypłaty uzbieramy dopiero po około 3-6 miesięcy. Natomiast ciekawą opcją wydaje się kopanie BCN – Bytecoin którego trudność jeszcze nie jest duża, opłata za wypłatę jest niska i w miarę szybko się go kopie. Tym bardziej, że ostatnio kurs zaczął powoli roznąć w stosunku do innych krypto więc może warto ukopać trochę i poczekać na zysk.

Jakie kryptowalut kopiemy na MinerGate?

 • Bytecoin
 • Monero
 • FantomCoin
 • DigitalNote
 • MonetaVerde
 • Dashcoin
 • Aeon coin
 • Infinium-8
 • Litecoin
 • Bitcoin
 • Etherum
 • Etherum Classic
 • ZCashPodsumowanie i porady

Kopalnia MinerGate oferuje wiele ciekawych rozwiązań jak wspomniane kopanie za pomocą telefonu, a także intuicyjną aplikację którą będzie potrafił każdy obsłużyć. Jednak nie powinniśmy sugerować się opcją Smart Mining ponieważ ta automatycznie zaczyna kopać te kryptowaluty, które mają najkorzystniejszą wartość co niekoniecznie przełoży się na efektywne kopanie za pomocą Naszych komputerów czy telefonów. Zanim zaczniemy kopać kryptowaluty powinniśmy testować moc i opłacalność Naszych sprzętów by ta zabawa była w jakikolwiek sposób opłacalna.

. . . : : : Link do MinerGate : : : . . .