Monstroid2 – uniwersalny szablon WordPress dla każdego

Artykuły Technologia i Internet

W życiu każdej strony internetowej zbudowanej na WordPress przychodzi taki czas, gdy darmowe rozwiązania nie wystarczają. Motywy nie posiadają funkcjonalności na których nam zależy, a wtyczki wątpliwie uzupełniają te luki lub też powodują konflikt który kończy się niedziałającą stroną. Wtedy zastanawiamy się nad zmianami i poszukujemy płatnych rozwiązań. Ale czy można mieć praktycznie nieograniczoną funkcjonalność, możliwości edycji każdego elementu strony, a przy tym nie tracić na wydajności? Okazuje się że można mieć to wszystko kupując uniwersalny motyw od TemplateMonsterMonstroid2.

Często się mówi, że jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego. Dlatego pod lupę wziąłem motyw Monstroid2. Jest to motyw który pozwala nawet osobom bez jakiegokolwiek doświadczenia stworzyć swoją stronę.

Monstroid2 mimo niewielkiej wagi jest potężnym narzędziem zawierającym w sobie świetnie współpracujące ze sobą wtyczki jak Elementor który pozwoli nam w intuicyjny sposób tworzyć i edytować strony, Slider Revolution 6 do tworzenia niesamowitych bannerów, czy też masę wtyczek od JetPlugin które sprawią, że strona będzie w pełni animowana, nowoczesna i ciekawa dla odwiedzających. Dodatkowo motyw Monstroid2 jest kompatybilny z wtyczką WooCommerce co pozwala zamienić naszą stronę w profesjonalny sklep online.

Wymagania Monstroid2

Twórcom Monstroid2 zależało, by motyw był jak najmniej wymagający, a przy tym był odpowiednio zoptymalizowany co przekłada się na szybkość działania całej strony. Wydaje się, że udało im się to ponieważ strona szybko się ładuje, a także żadnych błędów nie zaobserwowałem w trakcie testów.

Wymagania bez problemu spełni każdy hosting który wybierzemy. Jednak może się zdarzyć, że będziemy mieli przydzielony niższy limit pamięci jednak tu wystarczy zgłosić się bezpośrednio do usługodawcy hostingu z prośbą o jego zwiększenie.

Link do dokumetacji i instrukcji motywu znaleźć możesz TUTAJ

Proces instalacji Monstroid2

Po zakupie wybranego motywu od TemplateMonster mamy możliwość instalacji go na dwa różne sposoby. Pierwszy klasycznie przez instalator WordPress’a, lub przez wrzucenie na serwer przez FTP plików z motywem. Drugim sposobem jest instalacja kreatora M2 Theme Wizard od twórców, dzięki czemu wklejamy tylko kod zamówienia, a kreator robi za nas resztę instalując odpowiedni motyw i od razu go aktywując do pełnej wersji.

Po instalacji głównego motywu wskazane jest też zainstalowanie motywu potomnego (Child Theme) i włączenie go na naszej stronie dzięki czemu kolejne aktualizacje czy edycje w kodzie źródłowym strony nie naruszą konstrukcji naszej strony. Jeżeli nie znalazłeś motywu potomnego w łatwy sposób możesz go stworzyć przy użyciu wtyczki Child Themify

Kolejnym krokiem jest uruchomienie kreatora który pomoże nam w stworzeniu naszej strony internetowej.

Kreator teraz proponuje nam zainstalowanie jednego z gotowych szablonów. Należy przyznać, że jest z czego wybierać ponieważ jest ich ponad 300 i są dostosowane do potrzeb większości branż od hydraulika po prawnika, ale też znajdziemy tu szablony dla sklepów czy bloga.

Po wybraniu odpowiadającego nas szablonu kreator podpowiada nam jakie dodatkowe wtyczki musimy zainstalować, a także podpowie nam jakie ewentualnie dodatkowe wtyczki mogą nam się przydać.

Teraz pozostaje nam zaczekać chwilę, aż instalator automatycznie zainstaluje i skonfiguruje szablon i wtyczki, a dodatkowo zaimportuje materiały demonstracyjne które będziemy mogli w prosty sposób podmienić naszymi treściami.

Jak wspomniane było wcześniej theme Monstroid2 zawiera ogromną bibliotekę szablonów z których każdy znajdzie coś dla siebie. Poniżej prezentuję kilka przykładów.

Usługi medyczne

Blog – zdrowe odżywianie

Szablon biznesowy

To tylko wybrane przykłady. Całą kolekcję szablonów możesz sprawdzić na stronie dewelopera Monstroid2

Monstroid2 – czy warto?

Płatne rozwiązania to jest to, czym każdy prędzej lub później będzie zainteresowany przy rosnącej popularności jego strony. Może się okazać, że darmowe rozwiązania coraz częściej będą zaburzały stabilność jej działania, lub też pozwolą na atak hakerom co naraża nas na utratę nie tylko danych, ale też wiarygodności u naszych odwiedzających. Może też w przyszłości zdecydujemy się na zakup dodatkowych wtyczek i motywów co w rozliczeniu końcowym okaże się kosztownym rozwiązaniem.

Monstroid2 jest szablonem który zawiera w sobie wbudowane najlepsze i najciekawsze funkcjonalności (płatne), a zarazem jest motywem który posiada mnogość szablonów, a dodatkowo zawiera kreatora stron Elementor co czyni go w pełni uniwersalnym i funkcjonalnym motywem. Zawiera w sobie wszystkie elementy, by móc stworzyć w pełni profesjonalną stronę internetową dla dowolnej branży, czy bloga. Jedyne co nas ogranicza to wyobraźnia jak ten szablon wykorzystamy.

Oczywiście znajdziemy w sieci wiele podobnych motywów dla WordPress, jednak w mojej opinii za te pieniądze (75$ na dzień pisania recenzji) poza samym motywem dostajemy kilka wtyczek premium króre w osobnym rozliczeniu kosztowałyby nas zdecydowanie więcej, a dodatkowo na plus zasługuje fakt, że mamy pełne wsparcie twórców, aktualizacje i kupujemy motyw od jednej z wiodących firm w tej branży – TemplateMonster która w swojej ofercie posiada wiele innych ciekawych szablonów.

Link do motywu Monstrdroid2