Niezbędne i ciekawe wtyczki do WordPress #1

Technologia i Internet Wszystkie

Dziś rozpoczynamy cykl z serii ciekawych i niezbędnych wtyczek do WordPress. Istnieje w sieci tysiące różnych wtyczek i narzędzi, a instalując co chwilę nowe wtyczki zapychamy naszego CMS’a. Dlatego powstał cykl w którym będę przedstawiał Wam różne rozwiązania w kilku kategoriach. Co ważne będę tu zamieszczał jedynie darmowe rozwiązania ponieważ skupiam się na użytkownikach którzy nie potrzebują profesjonalnych programów.

Dziś zaczynamy od Edytorów Stron pomagających tworzyć intuicyjnie i ciekawe układy stron z których sam korzystam oraz polecam ze względu na prostotę i funkcjonalności.

1. Page Builder by SiteOrigin

Jest to wg. mnie jeden z najlepszych edytorów stron. Posiada wiele wbudowanych funkcji, posiada kilkanaście gotowych szablonów które możemy edytować wedle uznania, dodatkowo jest bardzo intuicyjny. Stronę dzięki niemu budujemy tworząc kolejne rzędy w których ustalamy ilość kolumn w których możemy zamieścić wiele widgetów oraz treści. Idealnie współpracuje z shortcodami. Największą zaletą pracy z nim jest możliwość podglądu w czasie rzeczywistym tego co aktualnie robimy. Minusami jakie można wykryć jest to, że czasami zdarzy mu się zawiesić przy edytowaniu tekstu oraz to, że nie może poradzić sobie do końca z motywem Sahifa którego używam na mojej stronie. Nie współgra z polecanymi postami we wpisach i cały tekst przesuwa poniżej.

[su_button url=”https://wordpress.org/plugins/siteorigin-panels/” target=”blank” background=”#2def2e” radius=”0″]Pobierz[/su_button]

2. Elementor

Jest to edytor w czasie rzeczywistym posiadający wiele zaawansowanych funkcji. Można dzięki niemu uzyskać wiele ciekawych efektów, posiada wbudowane mnóstwo funkcji. Można dzięki niemu szybko w tle strony umieścić film z youtube który pełni ciekawą animację na stronie. Moemy dziki niemu dodać ciekawe elementy wizualne jak cieniowanie ramek itp. Możemy dzięki niemu stworzyć landing page pozbawiony nagłówka i stopki co jest ciekawym rozwiązaniem.

[su_button url=”https://pl.wordpress.org/plugins/elementor/” target=”blank” background=”#2def2e” radius=”0″]Pobierz[/su_button]

3. WR Page Builder

Jest to prosty edytor stron znakomicie sprawdzający się zarówno w edycji stron jak i wpisów. Działa na podobnej zasadzie jak poprzednie buildery – podnieś i upuść co pozwoli nam zbudować stronę w kilka minut bez znajomości kodów. Posiada intuicyjny interfejs. Także posiada opcję budowy strony na całej szerokości, zawiera moduł widgetów oraz wbudowane popularne kody.

[su_button url=”https://wordpress.org/plugins/wr-pagebuilder/” target=”blank” background=”#2def2e” radius=”0″]Pobierz[/su_button]

4. Live Composer

Kiedyś wtyczka premium, dziś możemy korzystać z niej za darmo. Pozwala na edycję strony w czasie rzeczywistym dzięki czemu od razu mamy wgląd w to co robimy. Jest ona intuicyjna i pozwala tworzyć bardzo dobrze wyglądające strony.

[su_button url=”https://wordpress.org/plugins/live-composer-page-builder/” target=”blank” background=”#2def2e” radius=”0″]Pobierz[/su_button]

5. Pootle Page Builder

Pozwala na szybkie i proste tworzenie nowych wpisów i stron. Posiada zaimplementowane moduły pozwalające tworzyć szybko kolumny, moduły, slidery, przyciski i inne elementy niezbędne na stronie.

[su_button url=”https://wordpress.org/plugins/pootle-page-builder/” target=”blank” background=”#2def2e” radius=”0″]Pobierz[/su_button]

Tak naprawdę większość edytorów posiada podobne funkcje, a my możemy wybrać dla nas ten który najlepiej przypadnie nam do gustu. Oczywiście istnieje wiele Page Builderów które w repozytorium wyświetlają się jako darmowe, ale po ich instalacji okazuje się często, że wszystkie funkcje są wyłączone i musimy zakupić licencję. Ja powyżej przedstawiłem Wam te które były już sprawdzane i po instalacji od razu są gotowe do pracy.

Kolejny wpis z cyklu niezbędnych i ciekawych wtyczek do WordPress dotyczył będzie zabezpieczeń naszego CMS. Zapisz się do Newslettera po prawej stronie by nie ominąć kolejnych artykułów.