Procesory, portfele i giełdy – podstawy

Procesory, portfele i giełdy kryptowalut. Czym są i jakie korzyści Nam one dają? Na pewno patrząc przez pryzmat zarabiania w internecie musimy posiadać przynajmniej portfel w procesorze płatniczym lub założony portfel BTC. Czym one są i do czego służą? Na te pytania odpowiem poniżej.

Procesory Płatnicze (Payza, PayPal itp.)

Procesory Płatnicze to darmowe narzędzia działające na podobnej zasadzie jak Nasze konta bankowe. Samo ich posiadanie jest całkowicie darmowe, a opłaty ponosimy często w momencie przewalutowania oraz przy dokonywaniu transakcji. Kolejnym plusem ich posiadania jest możliwość dokonywania szybkich przelewów międzynarodowych, a wpłata pieniędzy na ten portfel jest prosta, możemy to zrobić za pomocą przelewu z banku lub za pośrednictwem Naszej karty kredytowej. Natomiast jeżeli chcemy mieć stały dostęp do Naszych pieniędzy zgromadzonych na procesorze to mamy możliwość zamówienia karty, ale pamiętajmy, że wiąże się to z opłatami. Poniżej przedstawię kilka największych graczy na rynku.

PayPal

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych procesorów na świecie. Do niedawna wiódł prym wśród najczęściej używanych środków płatniczych w programach inwestycyjnych wysokiego ryzyka. Plusem był fakt, że w przypadku upadku programu istniała duża szansa na to, że odzyskamy wkład. Obecnie mały który program ryzykuje jego podpięcie. Jeśli już jest, to może oznaczać, iż administrator przewiduje dłuższe działanie programu (chociaż nie ma 100% pewności).

Payza

Payza (dawniej Alertpay) to kanadyjska platforma płatnicza umożliwiająca płatności online od 2005 roku. Firma zmieniła nazwę na Payza w 2012 roku oraz wprowadziła także znaczne zmiany w swoim regulaminie z powodu problemów z serwisami inwestycyjnymi. Procesor płatniczy świadczył swego czasu usługi dla największych przedsięwzięć finansowych takich jak Zeekrewards, JustbeenPaid czy Bannersbrooker, po ich nieszczęśliwym upadku wszelkie inwestycje w programy wysokiego ryzyka (HYIP) zostały zakazane w firmie i stworzono oddzielny procesor płatniczy do niepewnych inwestycji o nazwie EgoPay. Obecnie z siedzibą w Londynie, oferuje usługi w 190 krajach. Wpłaty oraz wypłaty możemy dokonywać poprzez polskie konto bankowe.

 

SolidTrustPay

Jeden z najbardziej znanych procesorów do niepewnych inwestycji wysokiego ryzyka (programy typu HYIP), obecnie jeden z nielicznych procesorów, które są najczęściej używane przy programach właśnie tego typu. Brak możliwości bezpośrednich wypłat na konto bankowe – wypłacić oraz wpłacić do procesora możemy za pomocą kantorów internetowych (lub wymianę prywatną między procesorami z inną osobą).

Payeer

Rosyjski procesor, który coraz lepiej radzi sobie na rynku. Bardzo prosty i intuicyjny a przy okazji oferujący możliwość zarabiania na polecaniu go znajomym. Ponadto jest dostępny w coraz większej licznie programów inwestycyjnych. Niskie prowizje na tle konkurencji sprawiają, iż jest coraz częściej wybieranym procesorem zarówno od strony użytkownika jak i właścicieli projektów.

AdvCash

Kolejny procesor płatniczy z rosyjskimi korzeniami. Działa od niedawna ale swoją przejrzystością oraz niskimi opłatami pomału zdobywa rynek HYIP programów. Ponieważ większość programów ma korzenie rosyjskie, więc administratorzy chętnie go podpinają pod swoje projekty. Mam tam konto od niedawna, cały czas testuję i póki co działa bez zarzutów. Myślę, że będzie to jeden z lepszych procesorów na rynku.

Portfele kryptowalutowe

Gdy chcemy spróbować swoich sił w zarabianiu, a do płatności i obrotu chcemy zacząć wykorzystywać kryptowaluty to niezbędnym narzędziem jest posiadanie własnego portfela. Istnieje wiele możliwości przechowywania swoich pieniędzy w krypto, między innymi w portfelach online i offline, na nośnikach pamięci np. USB. Każdy z nich ma swoje wady i zalety, jeżeli zależy nam na bezpieczeństwie to powinniśmy zastanowić się nad portfelami offline lub paper wallet (wygenerowane i wydrukowane klucze i numer portfela na papierze oraz kody do wysyłania i odbierania kryptowaluty). Tutaj skupię się na popularnych portfelach online.

Coinpayments.net

Jest to jeden z popularniejszych serwisów. Charakteryzuje się tym, że możemy tu na jednym koncie posiadać aktualnie już ponad 50 portfeli różnych kryptowalut dzięki czemu nie musimy korzystać z giełd, a szybko transferować pieniądze między tymi walutami bezpośrednio na naszym koncie. Dodatkowo istnieją tu bardzo niskie opłaty za przelewy, za niskie transakcje zapłacimy jedyne 0.0001 BTC w transakcji Bitcoin. Wiele programów HYIP i RevShare korzysta z szybkich płatności oferowanego przez ten serwis. Ciekawym rozwiązaniem jest aplikacja mobilna która pozwala Nam wykonywać szybkie transakcje.

BlockChain

Jest to portfel online który dostępny jest na stronie operatora całej sieci blockchain. Tutaj możemy założyć jedynie portfel Bitcoin, jednak ciekawym rozwiązaniem jest możliwość założenia wielu portfeli na jednym koncie. System dodatkowo posiada własną aplikację mobilną, ustawia minimalną opłatę za przelewy co z jednej strony daje Nam oszczędności, jednak z drugiej Nasz przelew dłużej wędruje na inny portfel.

Giełdy kryptowalut

Chcąc wpłacać i wypłacać Nasze kryptowaluty musimy je sprzedać za pośrednictwem giełdy by otrzymać złotówki lub dolary. Tak samo jeżeli chcemy zakupić kryptowalutę musimy to zrobić za pośrednictwem jakiegoś serwisu. Tu z pomocą przychodzą nam giełdy. Ja skupię się na dwóch. Pierwsza z nich polska która da nam możliwość migracji pieniędzy pomiędzy krypto a Naszym kontem bankowym, oraz drugą która daje Nam możliwość zarabiania i obracania kryptowalutami.

BitBay (największa Polska giełda)

Jest to Polska giełda dzięki której możemy nie tylko zakupywać i sprzedawać kryptowaluty, ale także płacić rachunki i przelewać pieniądze na inne portfele btc i procesowy płatnicze. Obsługuje PLN, USD, EUR, kryptowaluty Bitcoin, Litecoin oraz Etherum. Możemy także wyrobić kartę dzięki której możemy wypłacać pieniądze w bankomacie oraz płacić za zakupy w sklepie.

Poloniex

Jedna z największych giełd na świecie dająca możliwość handlowania wieloma kryptowalutami. Posiadają ponad 60 kryptowalut w ofercie dzięki czemu każdy może zainwestować w to co go interesuje. Przejrzyste wykresy i dane historyczne ułatwiają Nam pracę. Dodatkowym atutem jest możliwość „pożyczenia” Naszych pieniędzy inwestorom którzy obracają nimi, a jeżeli uda im się wypracować zysk to dostajemy zwrot kapitału wraz z zadeklarowanym profitem. Do tej opcji możemy posłużyć się legalnym robotem który zautomatyzuje ten proces dzięki czemu my nie musimy nic robić.

Binance

Binance jest giełdą która powstała w 2017 roku. Obecnie jest to najlepsza giełda na której można handlować wieloma altcoinami, a codziennie pojawiają się nowe. Na plus zasługuje fakt, że można oszczędzić na transakcjach jeżeli zdecydujemy się handlować za pomocą specjalnych tokenów stworzonych na potrzeby giełdy. Wtedy nie płacimy opłat transakcyjnych które normalnie wynoszą do 0,1%. Kolejnym atutem tej giełdy jest własna aplikacja mobilna dzięki której mamy dostęp do giełdy i Naszych pieniędzy w każdym miejscu o każdej porze dnia dlatego możemy trzymać rękę na pulsie 24 godziny na dobę.