Profesjonalny i tani hosting – webd (recenzja)

Technologia i Internet

Tani hosting, niskie ceny domen i darmowy certyfikat SSL – to otrzymasz korzystając z oferty webd.pl

W sieci znaleźć można wiele usługodawców oferujących tanie domeny, hostingi i często pierwszy zakup wiąże się z bardzo niskim – symbolicznym kosztem – 1 zł/rok. Jednak po roku okazuje się, że musimy za przedłużenie naszych usług słono płacić. Poza tym dodatkowe usługi takie jak certyfikat SSL możemy zakupić jedynie u danego usługodawcy i nie mamy możliwości skorzystania z innych, tańszych lub darmowych rozwiązań. Czy istnieje hosting idealny gdzie unikniemy wygórowanych cen, a jednocześnie będziemy mieli dostęp do wysokiej jakości usług? Otóż właśnie taką ofertę ma usługodawca webd.pl (Globtel Internet – Szymon Hersztek).

O WEBD.pl słów kilka

WEBD.pl należy do firmy Globtel Internet – Szymon Hersztek. Siedziba firmy mieści się w Gdańsku przy ulicy Matecznikowej 2/1. Jest to pełnoprawna firma posiadająca NIP oraz REGON więc wszystko jest jak najbardziej legalne, a jako firma otrzymujemy faktury VAT za ich usługi.

WEBD w swojej ofercie posiada kilka planów hostingowych z dyskami zarówno HDD jak i SSD, a cena najniższego pakietu gdzie możemy podpiąć 3 domeny i mamy aż 20GB przestrzeni dyskowej to 39,90 zł brutto za 1 rok. Poza tym możemy skorzystać z możliwości zakupu domen o zróżnicowanych rozszerzeniach – od popularnych .pl, .eu czy .com, po domeny regionalne, międzynarodowe czy funkcjonalne jak np. .shop. Dla klientów biznesowych i bardziej wymagających webd.pl posiada w ofercie możliwość dzierżawy całych serwerów już od 2 937,24 zł brutto/rok.

Hosting i domeny od webd.pl

Najpopularniejszymi usługami świadczonymi przez webd.pl są sprzedaż domen oraz udostępnianie hostingu na serwerach współdzielonych. Są to niezbędne usługi które należy posiadać jeżeli chcemy założyć stronę prywatną lub firmową.

Każda strona internetowa składa się z wielu plików które muszą być umieszczone na serwerze, a by móc przeglądać ją przez klientów niezbędna jest domena, najlepiej powiązana nazwą z nazwą firmy lub z profilem działalności by klient miał możliwość w łatwy sposób odnaleźć nas w internecie. Dlatego też hosting jest najlepszym rozwiązaniem ponieważ nie jest on drogi, a daje nam powyższe możliwości prezentacji nas w sieci. Dokupując domenę i powiązując ją z hostingiem mamy pewność, że jesteśmy widoczni w sieci.

Webd oferuje kilka planów hostingowych. Dla małych firm które nie spodziewają się bardzo dużego ruchu klientów najtańsze plany hostingowe spokojnie spełnią nasze oczekiwania. Miesięczny transfer na poziomie 200 GB jest aż nadto wystarczający dla firm z sektora małych i średnich, a jest to lepsze rozwiązanie niż darmowe hostingi które przeładowane są reklamami które zniechęcają odwiedzających i mogą sprawić, że strona będzie nieczytelna co spowoduje, że potencjalny klient pójdzie do konkurencji.

Jeżeli natomiast mamy kilka stron internetowych, a nasi klienci w głównej mierze odnajdują nas w internecie wtedy powinniśmy zastanowić się nad wyższymi pakietami, ewentualnie nad serwerem jeżeli nasza działalność opiera się głównie na internecie jak e-commerce.

O domenach nie ma sensu się rozpisywać. Webd.pl oferuje wiele rozszerzeń zaczynając na najpopularniejszych, a kończąc na regionalnych i funkcjonalnych. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie, a ceny są stosunkowo tanie biorąc pod uwagę oferty konkurencji.

Serwery od webd

Serwery które możemy wydzierżawić od webd są zróżnicowane i wszystko zależy od tego czego potrzebujemy dla naszej działalności. Najtańszy serwer oferuje nam procesor Intel Atom 330 – 1,6 Ghz, 4 GB RAM, dysk SATA 250 GB, 1 stały adres IP i podłączenie do sieci z prędkością 100mbps.

Bardziej wymagający klienci mogą wybrać serwer z pakietu srebrny który oferuje mocniejszy procesor, większy dysk (320GB), a jeżeli potrzebujemy bardzo wydajnej jednostki to w ofercie webd posiada serwer złoty w którym znajdziemy 2 procesory Intel Xeon E 5504, 16GB RAM i dwa super szybkie dyski SAS po 146 GB każdy.

Certyfikaty SSL – płatne i darmowe

Kolejnym punktem godnym poruszenia są bardzo ważne w ostatnim czasie certyfikaty SSL. Są to certyfikaty szyfrujące dane na naszej stronie internetowej dzięki czemu wszelkie dane podawane na stronie internetowej są szyfrowane i nie ma szans, by ktokolwiek mógł je wykraść. Dzięki temu klienci są bezpieczni, a nasza strona dla wyszukiwarek jak i przeglądarek widnieje jako godna zaufania.

WEBD.pl oferuje sprzedaż certyfikatów SSL. Inni usługodawcy też więc co wyróżnia webd.pl na tle konkurencji? Otóż to, że nie musimy wybierać ich płatnych certyfikatów jak robi to konkurencja, ale mamy możliwość skorzystania z oferty innych usługodawców lub też wykorzystać darmowe certyfikaty które także zabezpieczają naszą stronę i powodują, że posiadamy przedrostek domeny https://. Są oczywiście ograniczenia jak określony czas ważności certyfikatu (od Let’s Encrypt 3 miesiące) i musimy pamiętać, by ten certyfikat odnawiać. Jeżeli natomiast nie chcemy narażać się na wysokie koszty warto pamiętać o tej możliwości jaką daje nam webd.pl

Czy warto wybrać webd?

WEBD.pl posiada ciekawą ofertę której ceny nie są zawyżone jak u konkurencji. Może się wydawać, że jeżeli gdzieś zapłacimy więcej, to oczekiwać też możemy więcej, jednak w przypadku usług internetowych aktualnie każda firma stawia wysoki nacisk na jakość obsługi klienta. Webd.pl jak inni gwarantuje dostęp do stron przez 99% czasu, a ten jeden procent każdy pozostawia sobie jako niespodziewane problemy z serwerami itp. Cena gra tu pierwsze skrzypce więc jeżeli poszukujemy taniego rozwiązania przy wysokiej jakości usług webd.pl nie ma konkurencji na rynku polskim. Poza tym mamy możliwość instalacji zewnętrznych certyfikatów SSL – również tych darmowych co powoduje, że nie musimy generować dodatkowych kosztów przy naszej wizytówce w sieci.

Jeżeli chcesz zapoznać się z ofertą Webd.pl i skorzystać z ich usług polecam kliknąć w link poniżej – przeniesie Cię do strony webd gdzie zapoznasz się z pełną ofertą.

OFERTA WEBD.PL

Gdybyś potrzebował pomocy z wgraniem strony na serwer, wgraniem certyfikatu SSL lub też posiadał pytania to zachęcam do kontaktu. Oferuję wsparcie przy tworzeniu strony, instalacji oprogramowania oraz wgrywaniu i odświeżaniu darmowych certyfikatów SSL.