Przydatne narzędzia dla webmastera

Strona www Porady Technologia i Internet

Tworzenie stron internetowych nie należy do najłatwiejszych rzeczy, dlatego wiele osób oraz firm zleca ich tworzenie firmom zewnętrznym. Jeżeli natomiast mamy pojęcie jak zbudować stronę mamy uproszczone zadanie. Jednak często pojawiają się problemy dotyczące praw autorskich oraz licencji. Możemy korzystać z płatnych rozwiązań, ale wbrew pozorom istnieją też strony oferujące media na licencji CC – creative commons które to możemy bez problemu wykorzystać nawet do użytku komercyjnego. Poniżej przedstawię kilka narzędzi ułatwiających pracę ze stronami internetowymi.

1. Pozyskiwanie zdjęć wysokiej jakości

Jeżeli mamy problem ze znalezieniem odpowiadających nam zdjęć i grafik, a sami nie jesteśmy na tyle kreatywni, żeby stworzyć ciekawe zdjęcia z pomocą może nam przyjść strona Pixabay. Udostępnia ona tysiące zdjęć na licencji Creative Commons, a więc nie musimy się bać o prawa autorskie i możemy je umieszczać na stronie, obrabiać i stosować do użytku komercyjnego.

Link do strony Pixabay 

2. Wyszukiwarka mediów CC

Jeżeli same zdjęcia dla nas to za mało, potrzebujemy filmów, muzyki czy większej jakości grafik możemy skorzystać z wyszukiwarki darmowych mediów CC search. Jest to prosta i intuicyjna wyszukiwarka która pomoże Nam odnaleźć potrzebne nam media.

Link do strony CC Search

3. Brak pomysłu na artykuł? Przetłumacz go sobie

Kopiowanie treści z innych stron jest niepoprawne i niemoralne. W końcu wykorzystujemy wartość intelektualną kogoś innego, a nie chcemy, żeby ktoś nas pozwał o kradzież praw autorskich prawda? Co innego gdy znajdziemy ciekawy artykuł w języku obcym. Wtedy wzorując się na nim możemy przetłumaczyć go po naszemu i umieścić na stronie. Jest to dobry zabieg pod kątem SEO ponieważ google pilnuje by treści na stronach nie były kopiowane od innych.

Link do strony z artykułami – angielski

4. Pomyśl o pozycjonowaniu SEO

Żeby nasza strona była widoczna w wynikach wyszukiwarek musimy ją odpowiednio zoptymalizować oraz dostarczyć odpowiednich treści. Każdy chce wiedzieć jak to robić, a w tym przypadku polecam ciekawy Darmowy Kurs SEO w języku angielskim. Dzięki niemu możemy nauczyć się wielu przydatnych dla Nas rzeczy które pomogą Nam wybić stronę w wynikach wyszukiwania.

Link do Kursu Pozycjonowania – SEO

Wiem że istnieje jeszcze wiele innych narzędzi i stron ułatwiających pracę nad stroną, ale kolejną porcję wiedzy przekażę w kolejnych wpisach. Zachęcam do zapisu do Newslettera by być na bieżąco. Już niedługo kolejne wpisy oraz rozpoczynamy cykl „Niezbędnych wtyczek WordPress” tak więc jest na co czekać.