SEO, Marketing i reklama w sieci. Jak to ugryźć?

Biznes i Finanse

Miało być o reklamie a piszesz o SEO

Faktycznie odbiegłem całkowicie od tematu, ale jednak zgodzicie się, że Nasza strona jest automatycznie wizytówką i reklamą Naszej firmy czy marki. Jednak zauważcie, że dodatkowo reklamą Naszej strony są linki na innych serwisach, forach czy blogach. Mamy większy zasięg niż tylko google. Tak więc czy aż tak bardzo od tematu odbiegliśmy?

Mówi się, że za darmo nie ma nic, ale patrząc na moim przykładzie, gdzie wystarczyło trochę pracy można stronę wybić w kilka miesięcy do top 10 może darmowe rozwiązania nie są wcale takie złe? Wszystko zależy oczywiście jakie są to rozwiązania i czy na pewno przyniosą oczekiwany skutek ponieważ nie każda branża pasuje do danej formy promocji.

BUX’y, Surf’y i inne wynalazki

Buxy i surfy to nic innego jak strony których celem jest wymiana ruchu na stronach. Możemy zapłacić za wyświetlanie Naszej strony przez co zdobędziemy na niej ruch, jednak jeżeli będzie ona skierowana do osób w ogóle niezainteresowanych ofertą to są to pieniądze wyrzucone w błoto. Jasne, możemy też nie płacić nic i po prostu oglądać 30 sekundowe reklamy innych stron za co zbierać będziemy tokeny które wymienimy na wyświetlenia Naszej strony prze ten sam czas.  Wydaje się, że nie ma to wpływu na SEO (tak znów wracam do tematu) ponieważ ten ruch jest wyświetlany jako polecony, ale mogę się mylić. Dla Nas jest to dobra opcja reklamy przy biznesach online ponieważ użytkownikami takich stron są w głównej mierze osoby próbujące swoich sił w zarabianiu w sieci. Więc jeżeli znajdujemy dobrze rokujący biznes który jeszcze nie jest popularny to jest to idealny sposób na zdobywanie osób poleconych. Kolejnym plusem tego typu stron jest to, że za oglądanie reklam zarabiamy kilka groszy. Może nie zostaniemy milionerami, ale jako darmowa szansa zebrania kilku centów czy dolarów jeżeli mamy nadmiar wolnego czasu może być dobrym początkiem budowania kapitału w biznesie online. Dodatkowo zdobywając osoby polecone, zarabiamy także określony procent z ich zarobków. Czyli budując dużą bazę aktywnych poleconych możemy nie robiąc nic zarabiać pasywnie.

Revenue Share

Rynek RevShare jest dość ciekawą opcją ponieważ nie dość, że generujemy ruch na Naszą stronę to dodatkowo na tym zarabiamy. Jak? Otóż wpłacając do programu określoną kwotę pieniędzy otrzymujemy paczki reklamowe które często zawierają kilkadziesiąt bądź kilkaset wyświetleń Naszej strony, dodatkowo otrzymujemy wyświetlenia bannerów i reklam tekstowych. Naszym zadaniem jest codzienne oglądanie reklam (zwykle 10 po 20 sekund) dzięki czemu otrzymujemy naliczenia z Naszych paczek (AdPack) i w zależności od strony możemy wygenerować dochód od 10% w górę w zależności od poziomu. Tak naprawdę 99% jak nie wszystkie te strony opierają się o model Ponziego, a więc są to piramidy finansowe, jednak dzięki niższym naliczeniom i stopom zwrotu mogą one działać dłużej na rynku. Jednak gdy za dużo osób zacznie zlecać wypłaty, a nie będą wprowadzane nowe pieniądze do systemu to bańka pęknie i możemy zostać z niczym. Fakt faktem dostajemy produkt który zakupiliśmy w postaci AdPacków więc nie ma co się oburzać bo dostaliśmy to co chcieliśmy, a zarobek Nam się na tym nie udał.

Często RevShare’y, a na pewno w ostatnim czasie zaczęły dodatkowo zabezpieczać się w postaci finansowania ze źródeł zewnętrznych co pozwala Nam myśleć, że będzie to stabilne źródło pasywnego dochodu, jednak często są to tylko pozory stwarzane by zamydlić Nam użytkownikom oczy. Niemniej działa to bo ludzie po takich informacjach często dorzucają niemałe sumy, a czy je wypłacą? Wszystko zależy od admina i tego ile wypłacają osoby które w ten program weszły wcześniej.

Fora, blogi i inne – nie tylko backlinki

Przeszukując czeluści internetu możemy spróbować znaleźć jak najwięcej stron, forów i blogów o tematyce Naszego biznesu, czy też bliskim Naszym zainteresowaniom. Pomoże Nam to zbudować nie tylko skuteczne źródło backlinków do Naszej trony, ale także da Nam możliwośc reklamowania się w komentarzach czy postach na forum.