Jak spieniężyć własnego bloga lub kanał na YT w 2017-2018 roku?

Poradniki Bez kategorii

Wiele osób które działają w sieci poprzez umieszczanie własnych treści na własnych stronach czy blogach z czasem zaczynają osiągać pierwsze efekty w postaci odwiedzin coraz większej ilości czytelników. Sam pamiętam, że cieszyłem się jak dziecko gdy liczniki w programach śledzących od gogle zaczęły wskazywać ponad 150 gości dziennie którzy docierali na moją stronę bezpośrednio z wyszukiwarek. W końcu udało się coś osiągnąć dzięki ciężkiej i żmudnej pracy która trwała prawie rok. Jednak posiadając już pewną markę i czytelników należy też zacząć inwestować by jakościowo przekonywać innych do siebie i do tego co robimy. Jako, że słowo inwestycja zazwyczaj równa się pieniądze, to te skądś powinniśmy mieć. Prowadząc hobbystycznie bloga oczywiście możemy, ale nie musimy na nim zarabiać jednak nie oszukujmy się, każdy chciałby osiągać za swoją pracę pewne korzyści. Jako, że cała ta strona poświęcona jest zarabianiu online to skupimy się na zarobkowych możliwościach dzięki posiadaniu własnej strony czy własnego bloga.

Sprzedaż własnej marki

Zapewne często oglądając znanych youtuberów, czy czytając popularne blogi spotkałeś się z reklamą t-shirtów, kubków czy długopisów które są projektowane, sygnowane przez danego blogera lub youtubera. Najczęściej działa to wszystko na zasadzie programów partnerskich w sieciach affilacyjnych. Dzięki temu takie osoby nie mają problemów z produkcją oraz magazynowaniem towaru, a zamiast nich zajmują się tym producenci.Po stronie blogera/youtubera pozostaje kwestia projektu, promocji oraz liczenia zysków od sprzedaży. W Polsce popularną firmą działającą i pozwalającą zarabiać na sprzedaży koszulek z własnymi grafikami jest cupsell.pl Dzięki nim mamy możliwość wygenerowania własnych nadruków na ubraniach, a po ustaleniu własnej marży możemy je bez problemu sprzedawać za pośrednictwem sklepów internetowych czy poprzez serwis allegro. Dzięki temu każde zamówienie wyślemy bezpośrednio do producenta, a ten nadrukuje i wyśle gotowy produkt do klienta. Prawda, że proste?

Reklamy nie są takie złe jak je malują

Utrapieniem każdego internaty są wszędobylskie reklamy. Bandery reklamowe, reklamy pop-up, pop-under często koniecznie zniechęcają do wizyty na stronie. Jednak pamiętajmy, że twórca też chce zarobić chociażby na materiały, promocję, a kończąc na opłaceniu domeny czy serwera. Dlatego też umieszczanie reklam na własnej stronie jest skutecznym sposobem by móc spieniężyć ruch na stronie. Oczywiście wszystko powinno być rozmieszczone w granicach dobrego smaku, a reklama powinna nawiązywać do tematyki strony lub zainteresowań odwiedzających.

Te pierwsze pozwolą Nam zarobić dzięki programom partnerskim. Dzięki temu, że prowadzimy stronę powiedzmy o tematyce pożyczek, to rejestrując się np. w programie partnerskim Money2Money dzięki gotowym reklamom możemy zarabiać na prowizji od sprzedaży danego produktu jeżeli umieścimy bandery na stronie. Analogicznie będzie to działało przy innych programach partnerskich.Kolejnymi reklamami są te dopasowane do użytkownika – reklamy od google. Przez to, że wszystkie Nasze ruchy są śledzone w Internecie przez wyszukiwarki, google adsense wprowadziło inteligentne reklamy które wyświetlają Nam treści, którymi możemy być potencjalnie zainteresowani. Dlatego też, gdy interesujemy się inwestycjami, wtedy na stronach w miejscach reklam google będziemy otrzymywać powiadomienia o ofertach z takich branż.

Gdy zmienimy zainteresowanie i kilka razy zaczniemy poszukiwać np. mieszkania na sprzedaż, wtedy też w tym samym miejscu reklamy zamiast tych inwestycyjnych częściej będą wyświetlały te z rynków nieruchomości.

Google AdSense rozlicza Nas w stawkach CPC oraz CPM, a więc za każde kliknięcie oraz za każde tysiąc wyświetleń reklam. Najlepiej zarobimy za kliknięcia w reklamy, jednak pamiętajmy, że roboty śledzące są na tyle inteligentne, że bez problemu odszyfrują kliknięcia generowane przez Nas samych.

Inną siecią partnerską która pozwala Nam zarabiać na reklamach umieszczonych na Naszej stronie jest RTBNow. Ich system działa na podobnej zasadzie co system google, jednak tu reklamy nie wyświetlają się tak intuicyjnie jak te od google. Jednak nadrabiają specjalnymi skryptami które umieszczają reklamy w miejscach widocznych na stronie co może zwiększyć ilość kliknięć. Dodatkowo wyświetlają także reklamy z systemu AdSense, a jeżeli google z jakiegoś powodu odrzuciło Naszą stronę ze swojego programu partnerskiego, to RTBNow wydaje się być najlepszą alternatywą. Dodatkowo na plus zasługuje fakt, że wyświetlają oni reklamy 18+, a dla osób które strony o takiej tematyce prowadzą może to być dobre źródło dochodu.

Pozostaje jeszcze kwestia reklam pop-up oraz pop-under – a więc wyskakujące okienka nad oraz pod stroną, którą aktualnie przeglądamy. Jest to dość popularne zjawisko, i nic dziwnego, ponieważ stawki za tego typu reklamę są dość wysokie. Na stronie popads.net możemy wygenerować kod który będzie umieszczał na Naszej stronie tego typu wyskakujące okienka, a żeby nie były one zbyt uciążliwe to możemy sami ustalić ile razy mają się pojawiać pojedynczemu użytkownikowi, a także możemy ustalić jaka stawka za takie wyświetlenie Nas interesuje dzięki czemu będziemy mieć pewność, że reklama jaką zobaczy Nasz gość nie będzie jakimś śmieciem. By móc zarabiać na popads.net musimy po rejestracji dodać Nasze strony do weryfikacji. Dopiero po zatwierdzeniu ich możemy pobrać kod i umieścić go na Naszej stronie.

PopAds.net - The Best Popunder Adnetwork

Oczywiście reklama na stronie to obszerny temat. Tak naprawdę wypisałem tu jedynie firmy z którymi sam współpracuję i które są wypłacalne, natomiast jest ich znacznie więcej. Jednak zanim zaczniemy eksperymentować poszukajmy informacji, czy dama strona na pewno jest wypłacalna, ponieważ jak to w Internecie nie raz można spotkać się z oszustami.

 Umieszczanie artykułów gościnnych i eksperckich na stronie – kontent i zarobek w jednym

Czasem zdarza Nam się, że wena i pomysły na nowe wpisy na stronie gdzieś znikają. Jest to naturalne zjawisko, jednak jeżeli przez dłuższy czas nie pojawia się na Naszych stronach nic nowego, to zainteresowanie czytelników się zmniejsza, a roboty indeksujące z braku „pracy” na naszej stronie coraz rzadziej ją odwiedzają. Jednak istnieją rozwiązania na tego typu problemy, a mianowicie gościnne artykuły. Dzięki takim rozwiązaniom nie tylko możemy uzyskać wartościowe treści na stronie, ale także na tym zarobić.

Mamy wiele możliwości pozyskiwania tego typu materiałów jednak jako, że skupiam się w tym wpisie na tych które pozwalają Nam zarobić to właśnie na takich się skupimy. Pierwszą możliwością jest nawiązanie współpracy z innymi blogerami oraz wydawcami którzy za to by ich wpis z linkiem prowadzącym do ich witryny był umieszczony na Naszej stronie. Dzięki temu możemy pozyskać wpis dzięki któremu zapełnimy lukę w trakcie gdy nie mamy weny, a także zarobimy kilka groszy. Kolejną opcją jest współpraca z serwisem whitepress.pl dzięki któremu możemy zarabiać na wiele sposobów. Warunkiem współpracy jest uzyskiwanie minimum 1000 UU miesięcznie, więc nad współpracą możemy pomyśleć dopiero, gdy osiągniemy ten pułap, a także spełnimy inne wymagania jak ilość treści na stronie oraz jej jakość. Warto pracować nad tym co piszemy i powinniśmy starać się nie kopiować niczego od innych ponieważ i tak to wyjdzie prędzej czy później. A współpraca z whitepress.pl może okazać się bardzo pomocna w przyszłości. Więcej o whitepress i możliwościach zarabiania i współpracy znajdziesz w >>> Tym Wpisie <<<

Podsumowanie

Zdaję sobie sprawę, że to co opisane jest powyżej jest jedynie wierzchołkiem góry lodowej, a firm, stron i możliwości zarabiania jest wiele. Jednak skupiłem się tutaj jedynie na tych najpopularniejszych możliwościach. Można oczywiście do powyższego zestawienia dodać możliwości zarabiania na pobieraniu, na skracaniu linków i inne, jednak te opiszę w osobnych tematach.