Tu możesz handlować największą ilością altcoinów. Binance – giełda kryptowalut

Krypto Technologia i Internet

Jeżeli interesujesz się tematem kryptowalut, chcesz handlować na tym rynku to powinna zainteresować Cię giełda która powstała w połowie 2017 roku – Binance. Jest to Chińska giełda która pomimo tego, że istnieje stosunkowo krótko na rynku to zbiera ona mnóstwo pozytywnych opinii ludzi z całego świata.

Binance współpracuje z japońskim operatorem płatności kryptowalutowych który posiada licencję Japan Financial Services Agency (0002) i jest ich partnerem strategicznym przez co można mieć pewność, że giełda jest rzetelna. Japońska agencja jest organem nadzoru finansowego (odpowiednik polskiego KNF) która nadzoruje cały sektor finansowy w Japonii. Na plus załuguje także fakt, że na Binance nie mają wpływu różne problemy na rynku ICO w Chinach ponieważ zdecydowana większość jej użytkowników to osoby mieszkające poza Chinami.

Rejestracja i panel użytkownika w Binance

Proces rejestracji na giełdzie Binance przebiega tak jak zawsze. Założenie konta na giełdzie jest darmowe, chociaż czasem zdarza się, że możliwość założenia nowego konta zostaje zawieszona czasem na krótki okres czasu. Wtedy musimy po prostu odczekać i sprawdzać stronę giełdy czy przywrócono możliwość założenie nowego konta. Wprowadzono takie ograniczenie ze względu na stabilność serwera ponieważ giełda Binance odnotowuje wiele nowych rejestracji dziennie.

Samo założenie konta na giełdzie jest darmowe. W celu rejestracji należy przejść na stronę giełdy i kliknąć w prawym górnym rogu register. Następnie podajemy e-mail oraz hasło, akceptujemy regulamin i znów zatwierdzamy wszystko przyciskiem register. Pozostaje nam już tylko kliknąć w link podany w e-mailu od Binance w celu weryfikacji Naszego adresu email.

Zalecam po aktywacji konta ustalić od razu weryfikację dwuetapową w celu pełnego zabezpieczenia konta przed włamaniem i kradzieży środków 2-FA) za pomocą SMS lub Google Authentication.

Gdy już dokonamy rejestracji i zalogujemy się do konta pojawia Nam się całe menu panelu użytkownika. Strona posiada 8 wersji językowych, ale niestety Naszego rodzimego języka polskiego tu nie znajdziemy. Z pomocą może przyjść tu tłumacz google jeżeli mamy problemy z językiem angielskim jednak pamiętajmy, że nie działa on idealnie. Wpanelu użytownika znajdziemy menu główne a nim:

  • funds (stany konta, wpłaty i wypłaty oraz historię tych tranzakcji)
  • orders (otwarte transakcje, historie transakcji)
  • Join Us (oferty pracy w Binance)
  • Support (kontakt z administratorami)
  • News (najnowsze informacje z Binance)
  • Ikonka człowieka ( panel zarządzania kontem użytkownika)

Wpłacanie i wypłacanie pieniędzy na Binance

Aby zacząć handlować na giełdzie musimy wpłacić środki na Nasze konto. W tym celu musimy przejść do sekcji Funds -> Balances, a następnie wybrać kryptowalutę jaką chcemy wpłacić na Nasze konto i przy niej kliknąć Deposit. W okienku wyświetlą się dane oraz Nasz prywatny adres danej waluty którą chcemy wpłacić.

Jeżeli chcemy wypłacić środki z giełdy postępujemy analogicznie z tym, że zamiast Deposit klikamy przy interesującej Nas walucie Withdraw, następnie podajemy adres Naszego portfela oraz ilość waluty jaką chcemy przelać. Później pozostaje Nam zatwierdzić transakcję i oczekiwać przelewu środków.

Czasem zdaża się, że przyciski wpłat i wypat mogą być niedostępne. Dzieje się tak zazwyczasj przez problemy z siecią danej waluty lub też przez prace serwisowe na stronie giełdy które dotyczą danej waluty. Wtedy albo zakupimy inną walutę lub też poczekamy na rozwiązanie problemów.

!!! Ważne !!!

Pamiętaj, by wpłacić na dany adres tylko konkretną walutę. W przeciwnym razie stracisz wszystkie przelewane środki! Więc Bitcoin -> Bitcoin, Ether -> Ether!

Gdy już wpłaciliśmy pierwsze waluty na Nasze saldo możemy przejść do sekcji handlu (Exchange). Ta na Binance występuje w wersji prostej (Basic), oraz zaawansowanej (Advanced). Mnie osobiście bardziej do gustu przypadł widok zaawansowany (bardziej przejrzysty).

Widok uproszczony:

Widok zaawansowany:

Jak widać powyżej ekrany różnią się dość znacznie od siebie. Tutaj skupimy się na wersji Advanced. W centralnej części ekranu widać wykres kursu wymiany interesującej Nas pary walutowej. Możemy je dowolnie zmieniać z dostępnych poprzez kliknięcie aktualnie wybranej pary po prawej stronie ekranu. Dodatkowo istnieje możliwość włączenia wielu narzędzi ułatwiających analizę rynku. Pod wykresem znajdziemy Nasze aktualnie otwarte zlecenia, historię oraz dostępne fundusze. Po prawej poniżej opcji wyboru par handlowych znajdziemy wyświetlane w czasie rzeczywistym otwierane oraz zamykane transakcje, a poniżej tych tabel formularz dzięki któremu możemy sami otworzyć nowe transakcje.

Aby kupować i sprzedawać na Binance musimy u góry wybrać interesującą Nas parę kryptowalut, a następnie wypełnić formularz. Mamy tutaj trzy metody zleceń: Limit, Market i Stop Limit. Po wypełnieniu odpowiednich pól zatwierdzamy Nasz wybór za pomocą odpowiedniego przycisku Buy (Kup) / Sell (sprzedaj).

Dlaczego wybrć Binance?

W sieci istnieje wiele giełd na któych możemy handlować kryptowalutami więc dlaczego akurat powinniśmy wybrać Binance skoro jest to stosunkowo młoda giełda?

Po pierwsze – niskie prowizje

Każda giełda od dokonywanych na niej transakcji pobiera swoje prowizje za każdą z nich, natomiast na Binance są one jednymi z najniższych na chwilę obecną na rynku – jedynie 0,1%. Dodatkowo Binance wprowadziło własne tokeny (BNB) i za transakcje możemy płacić nimi dzięki czemu dodatkowo otrzymujemy 50% rabatu na opłatach. Właśnie dzięki takiemu zabiegowi transakcje mogą kosztować Nas już jedyne 0,05%. Aby tak się stało należy zakupić i trzymać na giełdzie walutę BNB, a w Naszym koncie zaznaczyć opcję, by Binance pobierało opłaty w tej walucie.

Po drugie – wysoki limit wypłat dziennych

Binance pozwala swoim użytkownikom wypłacać dziennie bez weryfikacji kryptowaluty o równowartości 2BTC dziennie. Jeżeli będzie to dla Nas jednak za mało wystarczy zweryfikować Nasze konto za pośrednictwem skanu dowodu osobistego i wtedy Nasz limit dziennych wypłat zwiększy się do 100BTC dziennie. Natomiast gdyby i to Nam nie wystarczało zawsze możemy wysłać zapytanie do supportu giełdy Binance celem zwiększenia tego limitu.

Mniej kluczowe (ale ważne) kwestie Binance

Support

Kontakt z Supportem giełdy mimo tego, że pochodzi ona z Chin jest bardzo łatwy i szybki. Bez problemu możemy się z nimi skontaktować w języku angielskim.

Aplikacja mobilna

Dzięki aplikacji mobilnej Binance mamy szybki dostęp do giełdy i wszystkich jej funkcji z każdego miejsca na świecie. Dzięki temu nie ominie Nas żadna okazja na giełdzie czy to w autobusie czy w trakcie zakupów. Jeśli tylko mamy dostęp do sieci handlować na giełdzie możemy bez żadnych problemów.

Wiele altcoinów

Binance oferuje szeroki wybór altcoinów, a wrz z rozwojem poszczególnych altcoinów często pojawiają się nowe pozycje. Dzięki temu mamy możliwość handlowania wieloma pozycjami w parach na 4 kryptowalutach USDT, BTC, ETH, BNB.

Bitcoin forks

Gdyby w przyszłości doszło do kolejnych forków Bitcoina, giełda będzie przyznawała nowe monety użytkownikom. Jednak by taka sytuacja miała miejsce Binance musi uznać fork za stabilny, a portfele nowych coinów za stabilne. W takiej sytuacji giełda umożliwi obrót oraz depozyty i wypłaty nowej waluty.

Zwrot należnych monet

Popularne staje się „nagradzanie” posiadaczy danych monet dodatkowymi profitami. Tak ma się aktualnie z kryptowalutą NEO za posiadanie której należą Nam się profity w formie GAS. Binance jako jedyna giełda nie zabiera Nam tego dodatku.

Program Partnerski Binance

Giełda Binance jest nastawiona na szeroko rozumiany marketing. Starając się zyskać popularność oferuje ona swoim klientom dodatkowe zarabianie poprzez polecanie innym tej giełdy. Dzięki temu za pozyskanie kolejnego użytkownika możemy zarobić 20% od wartości jaką pobiera giełda za każdą transakcję osoby poleconej. Nie wpływa to na wysokość prowizji, jedynie z tych 0,1% Binance przekazuje Nam wspomniane 20%. Z poleceń zarabiamy tylko z pierwszej linii, a więc za partnerów bezpośrednio pod Nami.

Duże grupy (pump and dump)

Na giełdzie Binance działa sporo dużych grup które starają się zarobić jak najwięcej za pomocą metody pump and dump. Tego typu zjawisko polega na szybkim nagłym wykupywaniu danej kryptowaluty po czym po wzroście kursu szybkiej jej sprzedaży przez co zarabiają tylko Ci którzy weszli wcześnie i w szczycie sprzedali. Takie zjawisko jest popularne na Binance i trzeba na nie uważać by nie stracić pieniędzy.

Przykład niedawnego PnD:

Podsumowanie

Giełda Binance jest już największą giełdą kryptowalut na rynku. Osiągnęli to w pół roku, a to nie koniec ponieważ codziennie rejestrują się na niej tysiące osób. Zwykle są to osoby niezadowolone z usług konkurencji (Poloniex, Bitrex itp.). Można powiedzieć, że „giełda jak giełda”, jednak jeżeli mówimy o Binance to tu mamy duże pole do popisu jeżeli chodzi o handel altcoinami. Jest ich tu około 100 więc mamy w czym wybierać.

Na plus zasługuje też fakt, że jest ona uczciwa w stosunku do użytkowników – wspomniana wcześniej sytuacja z NEO oraz GAS. Minusem może być fakt, że często zdarzają się też wspomniane wcześniej zdarzenia Pump and Dump, ale to jest spotykane na wielu innych giełdach gdzie wolumen altcoina nie jest zbyt wysoki. Inaczej jest jeżeli mamy dostęp do takiej grupy i tym sposobem chcemy zarobić. Sam do takiej grupy należę jednak chwilo jedynie obserwuję jej działanie.

Uważam, że warto założyć konto na Binance i wpłacić na nią środki ponieważ jeżeli chcemy zacząć przygodę z inwestycjami to ta giełda jest najkorzystniejszym rozwiązaniem dla każdego.

Link do Binance: Załóż konto teraz