Własna strona www – po co Ci to?

Biznes i Finanse

Jeżeli nastawiasz się na osiągnięcie sukcesu w internecie dobrym pomysłem jest założenie własnej strony internetowej. Zastanawiasz się po co? Otóż dziś każdy wyszukuje informacji w internecie, a więc łatwiej i szybciej ktoś Cię znajdzie tutaj niż w książce telefonicznej (takie czasy).

Ile branż tyle wzorów

Wiadomym jest, że jeżeli posiadasz w swojej ofercie jeden lub kilka produktów to nie musisz od razu zakładać wielkiego portalu bo to po pierwsze nie ma sensu, a po drugie nakład pracy włożony w rozwój będzie tylko stratą czasu bo po co masz zalety produktu opisywać na dziesięciu stronach, skoro wystarczy jeden artykuł ciekawie zredagowany na jedne stronie. Dodatkowo klient ma wszystko jasno i przejrzyście wyjaśnione i nie musi poszukiwać tego co go interesuje po całej witrynie.

Natomiast jeżeli zakładasz portal branżowy, sklep czy stronę która dotyczy kilku sektorów, wtedy trzeba zastanowić się jak stronę skonstruować tak, by była ona czytelna dla klienta, a to czego szuka łatwo mógł odnaleźć w menu.

Drogie nie znaczy dobre

W sieci znajdziesz mnóstwo ofert hostingów jak i domen, jednak zanim skorzystasz ze „specjalnej oferty” zorientuj się, czy aby po okresie promocji nie zapłacisz więcej niż za podobną lub taką samą usługę u konkurencji zapłacisz o wiele mniej.

Nie bój się darmowych rozwiązań. Co do domen to jednak lepiej wygląda strona na pasku twojastrona.pl niż twojastrona.blabla.pl ale jeżeli jest to darmowa domena bez reklam, a Ty nie wymagasz wiele to spokojnie skorzystaj z drugiej opcji. Hostingi to też kwestia sporna. O ile kilka lat temu w sieci próżno było szukać ciekawych rozwiązań, tak teraz wiele nowych serwisów oferuje nam np 5GB darmowej przestrzeni z jedną bazą danych i domeną .xxx.pl któratr nie wygląda tak najgorzej, a czasem oferują nielimitowany transfer oraz darmowe wsparcie techniczne.

Podsumowanie

Jeżeli chcesz zaistnieć w sieci musisz się zastanowić jak Twoja strona ma wyglądać, w jakiej formie ma być stworzona – czy będzie to serwis czy może prosta wizytówka Twojej firmy lub produktu. Dodatkowo zapoznaj się z ofertą kilku firm oferujących domeny i hostingi byś za rok nie musiał poszukiwać firm zewnętrznych które będą przenosiły Twoją stronę na inne serwery. Ciekawymi narzędziami do budowy swoich stron są wordpress oraz joomla – gotowe rozwiązania CMS które instalujemy na serwerze i możemy edytować według Naszych upodobań, a dodatkowo posiadają wiele dodatków i rozszerzeń ułatwiających codzienną pracę oraz tysiące gotowych szablonów dzięki czemu nie musimy znać się na grafice by wszystko wyglądało tak jak tego chcemy. I zapomniałem o najważniejszym – oba są darmowe!

Jeżeli chcesz założyć swoją stronę, a nie wiesz jak się za to zabrać chętnie pomogę w jej tworzeniu. Oto co oferuję w pakiecie:

  • instalację WordPress na serwerze,
  • optymalizacja strony i dobór odpowiednich wtyczek,
  • dodanie wybranego motywu,
  • powiązanie strony z narzędziami google (monitorowanie ruchu),
  • podstawową wiedzę z SEO (pozycjonowanie strony),
  • wsparcie techniczne

Jeżeli chcesz nawiązać współpracę zapraszam Cię do wypełnienia formularza kontaktowego w zakładce Kontakt, napisz co Cię interesuję, a ja w miarę możliwości i czasu pomogę stworzyć Ci idealną wizytówkę Twojego biznesu.