Jak zwiększyć zaufanie klientów?

Motywacja i Rozwój

Budowanie swojego wizerunku i zdobycie zaufania klientów jest trudne, a bez niego każdy nawet najlepiej prosperujący biznes cierpi ponieważ bez zaufania klienci będą poszukiwać rozwiązań u konkurencji których w danym momencie potrzebują. Jest jednak kilka prostych metod które możesz wprowadzić w życie już dziś by Twoja strona internetowa wyglądała bardziej profesjonalnie dzięki czemu wzbudzisz zaufanie partnerów.

1. Czysto, przejrzyście – profesjonalnie (wzbudź zaufanie)

Najważniejsze dla zdobycia zaufania klienta jest pierwsze wrażenie dlatego ważne jest, by strona wyglądała schludnie i przejrzyście. Musi ona dawać poczucie zaufania i komfortu dla osoby która pojawiła się na Twojej stronie internetowej. Ta stronami być dla odwiedzających, a nie oni dla niej. Często zdarza się, że strony nie są zaprojektowane tak, by potencjalny klient był traktowany priorytetowo. Należy to zmienić i zaprojektować stronę tak, by informacje które ktoś chce uzyskać znalazł na Naszej stronie bez trudu. Większość stron jest projektowana wg ściśle określonych wzorców, teksty są rozstrzelone i mało czytelne, a wystarczy czasem tylko je wyjustować. Zmiana układu grafik itp. też pomoże w profesjonalnym wyglądzie Naszej strony. Pamiętajmy, że jak strona wygląda tak jakby była robiona „na kolanie” wtedy klient może czuć się lekceważony przez nas, a tak nie może być. W niektórych przypadkach także duże firmy popełniają podstawowe błędy. I jak to o nich świadczy w oczach klienta? Że firma nie potrafiła przygotować swojej wizytówki profesjonalnie? Nie chcieli zainwestować czy to czasu czy też wysiłku w ładny projekt graficzny? Jeżeli tak to dlaczego miałbyś korzystać z ich usług? Bo jeżeli firma nie przyłożyła się profesjonalnie w projekt swojej strony która jest jej wizytówką to nie chcesz się dowiedzieć jak obsłużą Ciebie i jaki mają stosunek do klientów.

2. Strefa wolna od reklam (żaden klient ich nie lubi)

Jeżeli prowadzisz biznes internetowy i prowadzisz stronę internetową która sprzedaje towary staraj się nie umieszczać reklam obok produktów. W końcu produkt sam w sobie jest reklamą więc niezbyt profesjonalnie wygląda reklama obok reklamy. Reklamy są dobre i często spełniają swoją rolę, ale używajmy ich tylko tam gdzie jest ich miejsce i czas, a umówmy się. Sklep internetowy nie jest odpowiednim miejscem.

3. Skorzystaj ze znaków jakości, gwarancji i certyfikatów (popularne oznaczenia pomagają)

Nie jest tajemnicą, że wszelkie certyfikaty, pieczęcie ze znakami jakości od znanych zaufanych firm pozytywnie wpływają na odbiór strony internetowej i biznesu. Nie są to zwykle tanie rzeczy jednak mogą one Nam pomóc pokazać, że jesteśmy godnymi zaufania i wiarygodnymi kontrahentami. Zwróć uwagę, że duże firmy na swoich stronach w wielu miejscach pokazują różne znaki jakości itp., dlatego jeżeli ktoś widzi je od razu wzbudza to zaufanie do danej firmy. Dlatego mimo, że tego rodzaju oznaczenia nie są tanie to w perspektywie czasu zwrócą się Nam one z nawiązką ponieważ wzbudzenie zaufania u klientów zwiększy ich ilość oraz chętniej będą korzystali z Naszych usług.

Podsumowanie

Budowanie wizerunku w Internecie nie jest prostym zadaniem, a te 3 podstawowe kwestie na pewno pomogą Ci uwiarygodnić się w oczach klienta. Oczywiście nie zapominajmy o elementarnych zachowaniach dzięki którym relacja my-klient jest efektywna, czyli nie oszukujemy, nie kłamiemy i przekazujemy rzetelne informacje. O tworzeniu wizerunku w sieci pisałem kiedyś i znajdziesz go Tutaj.

photo credit: PeterThoeny I’ve got your back via photopin (license)